پالت رنگ پاستیلی سبز دودی و نارنجی

1401/07/11
نمایش: 2,663 پسند: 2 دیدگاه: 0 بکارگیری: 174
زمان خواندن: 2 دقیقه - دوشنبه 11 مهر 1401

اصلی ترین رنگهای این پالت رنگی، نارنجی و سبز دودی هستند. رنگ نارنجی حس پویایی و حرارت و رنگ سبز دودی حس رشد و آرامش را به این پالت رنگی افزوده است. رنگ خاکی دیگر رنگ این پالت رنگی و رنگ تاکیدی است.

پالت رنگ پاستیلی سبز دودی و نارنجی، روانشناسی رنگ + کدهای رنگی(Rgb, Cmyk, Hex)
پالت رنگ پاستیلی سبز دودی و نارنجی، روانشناسی رنگ + کدهای رنگی(Rgb, Cmyk, Hex)

القای حس پویایی و حرارت در کنار حس آرامش و آسودگی به سادگی با رنگهای پاستیلی سبز دودی و نارنجی ممکن است. سبز استفاده شده در این پالت رنگی رو به تیرگی است و مانند رنگ سبز روشن حس طراوت در خود ندارد. همچنین رنگ نارنجی این پالت لبه قرمز گرویده است و اندکی ویژگی‌های قرمز را نیز دارد. اگر علاقمند به ترکیب رنگی نارنجی و سبز هستید می‌توانید پالت رنگ قهوه ای،نارنجی و سبز را نیز مشاهده بفرمایید.


روانشناسی رنگ نارنجی

ترکیب رنگهای قرمز و سبز، رنگ زرد را می‌سازد. در دنیای دیجیتال نارنجی نیز از همین ترکیب تشکیل می‌شود اما مقادیر پیکسل‌های قرمز آن بسیار بیشتر از سبز آن است. وقتی ویژگی‌های رنگ سبز(رشد، طراوت و آرامش) و قرمز(حرارت، انرژی و اظطراب) را در کنار هم بگذاریم به ویژگی‌های رنگ نارنجی یعنی پویایی و تحرک می‌رسیم.


روانشناسی رنگ سبز دودی

رنگ سبز که رنگ اصلی تشکیل دهنده طبیعت نیز هست، منبع سرشاری از حس آرامش است. رنگ سبز هرچه تیره تر باشد(سبز دودی یا سبز لجنی) حس آسودگی و آرامش بیشتری دارد و هرچه روشن تر باشد، حس طراوت و نشاط بیشتری در خود دارد. سبز دودی یا سبز کبود منبع آرامش و آسودگی خیال است. رنگ سبز موجود در این پالت رنگی فرعی است و باید به نسبت رنگ نارنجی از آن کمتر استفاده نمود. رنگ سبز استفاده شده در این پالت رنگی، از نوع رنگهای پاستیلی است.


روانشناسی رنگ خاکی

رنگ خاکی همانطور که از اسمش پیداست، جز خانواده رنگهای کرمی و قهوه ای است. خاکی درست مانند رنگ کرمی منبعی برای آرامش و آسودگی خاطر است. خاکی اندکی روشن تر از رنگ کرمی است و نسبت به آن انرژی و نشاط بیشتری دارد. استفاده از این رنگ در کنار نارنجی و سبز استفاده شده در این پالت رنگی جلوه ای ویژه و کاملا هماهنگ به این پالت بخشیده است.


روانشناسی رنگ مشکی

رنگ مشکی استفاده شده در این پالت رنگی هیچ ته مایه ای در خود ندارد و از مقادیر کاملا یکسان پیکسل‌های قرمز، سبز و آبی تشکیل شده است. این مشکی با کد رنگی Rgb(39,39,39) است و مقدار زیادی با مشکی مطلق(0,0,0) فاصله دارد. این رنگ برخلاف رنگ مشکی مطلق در نگاه بلند مدت آسیبی برای چشم ندارد.


کاربرد پالت رنگ

پالت رنگی نارنجی و سبز دودی به سادگی می‌تواند حس حرارت و پویایی را در عین آرامش به بیننده منتقل سازد. حرارت و پویایی این پالت رنگی کاملا متفاوت از حرارت و انرژی توام با استرس و اظطراب رنگ قرمز است و حس زیبایی دارد. این پالت بسیار مناسب برای کارهای هنری مینیمال، گالری های تصاویر، سایت های هنری و... است.

با خرید فنجانی قهوه، از کپل آرت پشتیبانی کنید.
واپسین‌ دگرگونی: پنجشنبه 5 بهمن 1402نمایش هفته : 12