پالت رنگ بهاری سبز، زرد و آبی

1402/03/08
بازدید : 768 لایک : 2 کامنت : 0 استفاده : 0
زمان مطالعه: 2 دقیقه - انتشار: یکشنبه 1 آبان 1401

از نظر بسیاری از هنرمندان رنگ‌های سبز و زرد جذاب ترین رنگ‌های مکمل هستند. رنگ آبی میان سبز و زرد در حکم رنگ تاکیدی است و حس یکنواختی را از پالت سبز و زرد می گیرد. در این پالت رنگ هر چه سبز و زرد روشن تر انتخاب شوند، حس شادابی و تازگی را بهتر منتقل می‌کنند.

پالت رنگ بهاری سبز، زرد و آبی
پالت رنگ بهاری سبز، زرد و آبی روانشناسی رنگ + کدهای رنگی

بررسی اجمالی پالت

اگر به دنبال القای حس تازگی، شادابی و رشد به بیننده هستید، بهترین ترکیبی که می‌توانید انتخاب کنید، ترکیب رنگ های سبز و زرد است. هر چه رنگ های سبز و زرد، روشن‌تر انتخاب شوند، حس تازگی و شادابی بیشتر و هرچه تیره تر انتخاب شوند، حس اعتماد و آرامش بیشتری در بیننده شکل می‌گیرد. اگر علاقمند به ترکیب رنگی آبی، سبز و زرد هستید توصیه می‌کنم پالت رنگ سبز و زرد با چاشنی آبی را در کپل آرت مشاهده بفرمایید.


روانشناسی رنگ سبز

مهمترین طیف رنگی که در طبیعت می‌توانیم پیدا کنیم، طیف رنگی سبز است. همانگونه که طبیعت سرسبز جنگلهای شمال به انسان حس آرامش می‌دهد، رنگ سبز نیز منبع آرامش است. بسیاری از اپلیکیشن‌های ریلکسیشن و مدیتیشن و همچنین انواع نرم افزارهای مربوط به باتری موبایل از رنگ آرامش بخش سبز استفاده می‌کنند.


روانشناسی رنگ زرد

در دنیای دیجیتال رنگ زرد از ترکیب رنگ های قرمز و سبز ساخته می شود. زرد در خواص و ویژگی ها از رنگ های والدین خود یعنی سبز و قرمز پیروی کرده و در خود هم اندکی حس  تازگی و رشد(رنگ سبز) و هم حس پویایی و حرارت(رنگ قرمز) دارد. زرد در بلند مدت چشمها را آزرده می‌کند و باید در استفاده بیش از حد از آن احتیاط کرد.


روانشناسی رنگ آبی

رنگ آبی مظهر اعتماد، پایداری و پهناوری است. همانگونه که آسمان آبی و دریای آرام آبی حس پهناوری و اعتماد را به انسان منتقل می‌کنند، آبی نیز چنین احساسی را در انسان ایجاد می‌کند.البته باید به این نکته توجه کرد که؛ همانطور که دریای آرام می تواند متلاطم شود و همه چیز را نابود کند، آبی نیز نماد قدرت است. رنگ آبی استفاده شده در این پالت شباهت بسیار زیادی به رنگ آبی کاربنی دارد.


روانشناسی رنگ روشن

رنگ روشن استفاده شده در این پالت رنگی با کد رنگی #eee اندکی از سفید مطلق با کد #fff تیره تر است. همین میزان بسیار اندک تیره تر بودن بسیار در کاهش خستگی چشم ها موثر است.


موارد استفاده این پالت

با توجه به رنگ های روشن استفاده شده در این پالت رنگی؛ این پالت رنگی بسیار مناسب برای سایت های با مضنون؛ برنامه و بازی اندروید، سایت های فروشگاهی و... مناسب است. تم رنگی این پالت بهاری و شاداب است و می‌تواند برای مخاطبان کودک نیز استفاده شود. در انتها باید اشاره کنم که رنگ آبی در این پالت رنگ، رنگ تاکیدی است و نباید از آن زیاد استفاده کرد.

در صورتی که از این مطلب لذت بردید، از کپل آرت حمایت کنید.
ویرایش: دوشنبه 8 خرداد 1402بازدید هفته اخیر : 16