پالت رنگ سرخابی، فیروزه ای و بنفش

1401/08/24
نمایش: 3,972 پسند: 4 دیدگاه: 0 بکارگیری: 318
زمان خواندن: 3 دقیقه - سه‌شنبه 24 آبان 1401

از بهترین مکمل ها برای رنگ سرخابی می توان به فیروزه ای اشاره کرد. فیروزه ای کاملا در تضاد با سرخابی است و حس جذابیت را ایجاد می کند. بنفش نماد ثروت و لاکچری بودن است و این حس را به خوبی به بیننده منتقل می کند.

پالت رنگ سرخابی، فیروزه ای و بنفش، روانشناسی رنگ + کدهای رنگی
پالت رنگ سرخابی، فیروزه ای و بنفش، روانشناسی رنگ + کدهای رنگی

اگر به دنبال پالت رنگی هستید تا حس نشاط و شادابی را بین بینندگان ایجاد کنید، پالت رنگ سرخابی، فیروزه ای و بنفش بهترین انتخاب برای شماست. رنگهای استفاده شده در این پالت رنگی اصطلاحا جوندار هستند و بالاتر از طیف میانه قرار گرفته اند. بیننده با دیدن این پالت رنگی در وبسایت یا طرح گرافیکی شما حس هیجان و نشاط می کند. اگر از عاشقان ترکیب فیروزه ای هستید پیشنهاد می کنم، پالت رنگ فیروزه ای و نارنجی را ببینید.


روانشناسی رنگ سرخابی

رنگی اصلی موجود در رنگ سرخابی ، قرمز است. قرمز نماد حرارت، پویایی، استرس و حتی اظطراب و خطر نیز هست. آبی نماد اعتماد و پایداری است. ترکیب قرمز با اندکی آبی موجب می شود تا حس استرس و اظطراب موجود در رنگ قرمز کاسته شده و این رنگ (سرخابی) حس دل انگیزی را در دل کاربر ایجاد کند. هر چه مقدار آبی بیشتر از میزان حس استرس، اظطراب و خطر موجود در رنگ قرمز کاسته می شود.


روانشناسی رنگ بنفش

از دوران مدرسه به یاد داریم که رنگ بنفش متشکل از رنگ های قرمز و آبی است. این رنگ هم ویژگی های قرمز یعنی پویایی، استرس، خطر و حرارت را دارد و هم ویژگی های رنگ آبی یعنی قدرت، اعتماد و پایداری را. ترکیب ویژگی های قرمز و آبی نمود ویژگی های رنگ بنفش است. بنفش بیش از هر چیز نماد ثروت ، لاکچری بودن   و قدرت است. بنفش هرچه تیر باشد حس قدرت بیشتری در خود نهفته دارد.


روانشناسی رنگ فیروزه ای

رنگ فیروزه ای که شباهت زیادی به رنگ سبزآبی نیز دارد، متشکل از رنگ های سبز و آبی است. اگر این ترکیب به صورت یکسان از هر دو رنگ آبی و سبز ایجاد شود، رنگ حاصله سبزآبی است. اگر میزان آبی در این ترکیب بیشتر شود، رنگ فیروزه ای ساخته می شود. رنگ فیروزه ای نماد آرامش است.


روانشناسی رنگ روشن

رنگ سفید استفاده شده در این پالت رنگی با کد رنگی #f1f1f1 اندکی از سفید مطلق با کد رنگی #ffffff تیره تر است. این اندک تیرگی در بلندمدت میتواند از خستگی و اذیت شدن چشمان جلوگیری کند.


کاربرد پالت رنگ

این پالت رنگی سرشار از طیف رنگ های نشاط آور و زیباست که می تواند هر بیننده ای را وجد آورد. نکته ای مهم در این پالت رنگی وجود دارد که آن این است که انتخاب بین رنگ های سرخابی و فیروزه ای برای رنگ اصلی و فرعی کاملا سلیقه ایست. فقط توجه داشته باشید که در این پالت رنگی بنفش رنگ تاکیدی است و نباید به مقدار زیاد از آن استفاده کنید. اگر اطلاع کافی از قانون 60، 30 و 10 ندارید این مطلب را در کپل آرت مشاهده بفرمایید.

با خرید فنجانی قهوه، از کپل آرت پشتیبانی کنید.
واپسین‌ دگرگونی: شنبه 5 فروردین 1402نمایش هفته : 16