پالت رنگ بهاری سبز لجنی، زیتونی و خردلی

1401/12/24
نمایش: 7,684 پسند: 2 دیدگاه: 0 بکارگیری: 573
زمان خواندن: 4 دقیقه - چهارشنبه 24 اسفند 1401

رنگهای سبز و زرد بهترین مکمل ها برای یکدیگر هستند. با استفاده از پالت رنگی سبز لجنی، زیتونی و زرد می توان حس آرامش و نشاط را توام با حس شاد بهاری به بیننده منتقل کرد. پالت های رنگ بهاری در فصل بهار که فصل زنده شدن مجدد طبیعت است طرفداران بسیاری دارند.

پالت رنگ بهاری سبز لجنی، زیتونی و خردلی، روانشناسی رنگ + کدهای رنگی(Rgb, Cmyk, Hex)
پالت رنگ بهاری سبز لجنی، زیتونی و خردلی، روانشناسی رنگ + کدهای رنگی(Rgb, Cmyk, Hex)

رنگ سبز از آن دست رنگهایی که تقریبا همه آن را دوست دارند و کمتر کسی را می توان یافت که از سبز بدش بیاید. علت این محبوبیت رنگ سبز، حس آرامش و رشدی است که در آن نهفته است. بهترین مکمل رنگ سبز، رنگ زرد است. رنگ زرد نماد شادی و نشاط است و ترکیبیش با حس آرامش رنگ سبز، بی نظیر است. رنگ خردلی یکی از جذاب‌ترین رنگهای طیف خانواده زرد است. این ترکیب رنگی تداعی کننده حس فصل بهار نیز است.اگر عاشق پالت‌های بهاری هستید؛ جذاب ترین پالت های بهاری را می‌توانید از کپل آرت مشاهده کنید.


روانشناسی رنگ سبز لجنی

رنگ سبز لجنی یکی از زیباترین و سرسنگین‌ترین رنگهای طیف خانواده سبز است. این رنگ در عین آن که بسیار رسمی است، تمامی ویژگیهای رنگ سبز را نیز همراه با خود دارد.رنگ سبز لجنی نماد بسیار عالی برای آرامش و اعتماد است. لازم به ذکر است که این رنگ مقدار کمتری از حس رشد و نشاط را در خود دارد. سبز لجنی استفاده شده در پالت رنگی سبز لجنی، زیتونی و زرد خردلی، با کد رنگی rgb(76, 75, 22) دارای مقادیری یکسان از پیکسل قرمز و سبز است، و فقط مقدار اندکی در خود پیکسل‌های آبی دارد. لازم به ذکر است که رنگ سبز لجنی درست مانند رنگ قهوه‌ای، نمادی برای محصولات اورگانیک و مرتبط با زمین و طبیعت نیز است.


روانشناسی رنگ سبز زیتونی

برای ساخت رنگ زیتونی در دنیای نقاشی، باید رنگهای سبز و زرد را با یکدیگر مخلوط کنیم. در دنیای دیجیتال اما، برای ساخت رنگ سبز زیتونی باید مقادیر زیادی از پیکسل‌های قرمز و سبز و مقدار اندکی از آبی استفاده کرد. سبز زیتونی این پالت رنگی با کد rgb(137, 129, 33) داری 137 واحد قرمز، 129 واحد سبز و تنها 33 واحد آبی است. رنگ سبز زیتونی علاوه بر آرامش بخش بودن به علت وجود مقادیری از پیکسل‌های قرمز در آن، نمادی برای پویایی و حرارت و نیز است. اگر از عاشقان رنگ زیتونی هستید، پیشنهاد می کنم پالت رنگ زیتونی و قهوه ای را نیز در کپل آرت ببینید.


روانشناسی رنگ زرد خردلی

رنگ خردلی در دنیای دیجیتال از مقدار ماکیسمم قرمز یعنی 255 واحد، حدودا 250واحد نیز سبز و نهایتا مقدار اندکی(حدودا 70) واحد آبی ساخته می‌شود. رنگ خردلی نماد شادی، نشاط و خنده است. علاوه بر موارد مثبت، رنگ زرد خردلی نمادی برای مرموز بودن نیز است و از آن بر روی مواد شیمیایی خطرناک بسیار استفاده می‌شود. رنگ زرد خردلی موجود در این پالت رنگی، مکملی برای رنگ سبز است و رنگ فرعی این پالت رنگی محسوب می‌شود.


روانشناسی رنگ بژ

از آنجا که رنگ های سبز لجنی، سبز زیتونی و زرد، رنگ های اصلی این پالت رنگی هستند، در صورتی که از رنگی با همین تم رنگی برای پس زمینه این پالت رنگی به جای استفاده از رنگ سفید مطلق، استفاده شود، اثر بخشی پالت رنگ سبز لجنی، زیتونی و زرد دوچندان می‌شود. رنگ بژ یکی از رنگهای طیف خانواده قهوه ای است و با رنگ های اورگانیک سبز و زرد ارتباط بسیار تنگاتنگی دارد و میتواند ترکیب لذت بخشی را ایجاد نماید.


کاربرد پالت رنگ

پالت رنگ سبز لجنی، زیتونی و زرد خردلی با حس آرامش، اعتماد و رشدی که در خود می تواند پالت بسیار مناسبی برای فروشگاه های لباس، سایت های فروش مواد غذایی ارگانیک، طرح های گرافیکی متناسب با فصل بهار و طبیعت و... باشد. همچنین استفاده از این پالت رنگ برای دکوراسیون بسیار مناسب است و آرامش مطلق را به بیننده منتقل می‌سازد.

با خرید فنجانی قهوه، از کپل آرت پشتیبانی کنید.
واپسین‌ دگرگونی: پنجشنبه 5 بهمن 1402نمایش هفته : 57