پالت رنگ جذاب قرمز و نارنجی

1401/01/07
نمایش: 6,166 پسند: 6 دیدگاه: 2 بکارگیری: 576
زمان خواندن: 2 دقیقه - یکشنبه 7 فروردین 1401

رنگ قرمز در زمره انرژی بخش ترین رنگهای قابل مشاهده برای انسان است. در صورتی که بخواهیم حس انرژی و شادابی مطلق را به بیننده منتقل کنیم، بهترین راه استفاده از رنگ نارنجی در کنار رنگ قرمز است.

پالت رنگ جذاب قرمز و نارنجی، روانشناسی رنگ + کدهای رنگی
پالت رنگ جذاب قرمز و نارنجی، روانشناسی رنگ + کدهای رنگی

پالت‌هایی که با رنگ های قرمز و نارنجی همراه هستند، همواره حاوی انرژی و حرارت بسیار زیادی هستند. پالت رنگ قرمز مناسب برای استفاده در جاهایی است که باید به کاربر شور و حرارت و یا بعضا اخطاری القا شود. قرمز و نارنجی از بهترین رنگهای مکمل یکدیگر هستند که حرارت و انرژی زیادی در خود دارند. قبل از بررسی این پالت رنگ، شما دوستان عزیز را به دیدن پالت رنگ پرانرژی قرمز و نارنجی که مشابه این پالت رنگی است دعوت می‌کنم.


روانشناسی رنگ قرمز

رنگ قرمز در آتش نماد حرارت و انرژی، در تابلوها نماد خطر و در قلب نماد احساس و عشق است. به صورت خلاصه می‌توان رنگ قرمز را بمبی از انرژی و احساس دانست. هر چه رنگ قرمز روشن‌تر باشد، حس پویایی و انرژی بیشتری دارد و هرچه تیره‌تر باشد، کمتر مشوق بیننده است. مکمل رنگ قرمز رنگ سبز است که میزان انرژی رنگ قرمز را کم کرده و حس آرامش را جایگزین آن می‌کند و از انرژی بسیار بالای آن جلوگیری می‌کند. در پالت رنگ هندوانه می‌توانید ترکیب زیبای رنگهای سبز و قرمز را مشاهده بفرمایید.


روانشناسی رنگ نارنجی

رنگ نارنجی نیز به سان رنگ قرمز، حس پویایی و انرژی زیادی دارد. این انرژی اندکی از رنگ قرمز بالاتر است. نارنجی می‌تواند به شخص بیننده حس رشد و ماجراجویی القا کند و او را به تکاپو و فعالیت باز دارد. پرانرژی‌ترین رنگ دنیا ، رنگ نارنجی است که باید در استفاده زیاد از آن دقت کرد.


روانشناسی رنگ کرم

رنگ کرمی مانند رنگ سفید، آرامش بخش است اما مقدار اندکی حرارت نیز در خود دارد. این حرارت درست است که ناچیز است اما در صورتی که از این رنگ در پس زمینه استفاده شود، این حس حرارت به مرور به فرد منتقل می شود. همچنین رنگ کرم منبعی از آرامش و اطمنیان است زیرا که در طیف خانواده رنگهای قهوه ای و ارگانیک قرار دارد و استفاده کردن از آن در  تابلو ها یا پرده‌های اتاق بسیار خوشایند و آرامش بخش است.


کاربرد پالت رنگ

این پالت رنگی حاوی مقادیر بسیار زیادی از انرژی و نشاط است و بیننده خود را تشویق به تکاپو و فعالیت می‌کند. از این پالت رنگی بهتر است در جاهایی که در آن‌ها آرامش و اعتماد معنایی ندارد و فقط روحیه دهی و ایجاد انگیزه و شور شوق مهم است استفاده شود. همچنین باید اشاره بکنم که این پالت رنگی به علت گرمای رنگهایش بهتر است در فصل تابستان استفاده شود.

با خرید فنجانی قهوه، از کپل آرت پشتیبانی کنید.
واپسین‌ دگرگونی: جمعه 4 فروردین 1402نمایش هفته : 44