پالت رنگ قرمز زرشکی و سبز لجنی

1402/03/23
نمایش: 3,120 پسند: 4 دیدگاه: 0 بکارگیری: 466
زمان خواندن: 3 دقیقه - سه‌شنبه 23 خرداد 1402

ترکیب رنگهای سبز لجنی و قرمز زرشکی در پالت‌های رنگ ترکیب جذابی را ایجاد می‌نماید. پالت رنگ قرمز زرشکی و سبز لجنی همراه با حس حرارت و انرژی که از رنگ قرمز زرشکی دارد، حس آرامش و ارگانیک بودن نیز از رنگ سبز دارد. ترکیب قرمز زرشکی و سبز لجنی این پالت رنگی، یک پالت رنگ تابستانی(گرما و سرسبزی) ایجاد کرده است.

پالت رنگ قرمز زرشکی و سبز لجنی (پالت رنگ هندوانه)، روانشناسی رنگ + کدهای رنگی
پالت رنگ قرمز زرشکی و سبز لجنی (پالت رنگ هندوانه)، روانشناسی رنگ + کدهای رنگی

از ویژگی‌های پالت‌های رنگی فصل تابستان این است که این پالت‌ها باید در کنار حس گرما و حرارتی که دارند، حس سرسبزی و طراورت را نیز داشته باشند. در دنیای رنگ‌ها برای ایجاد کردن چنین حسی، بهترین رهکار استفاده از ترکیب رنگی سبز و قرمز است. پالت رنگ قرمز زرشکی و سبز لجنی ، توام با حس حرارت و انرژی‌اش حس طبیعت و نشاط را نیز همراه خود دارد. رنگ‌های این پالت رنگی در طیف میانه هستند و جیغ نیستند و بیننده در نگاه بلندمدت به آنها اذیت نخواهد شد. قبل از شروع بررسی روانشناسی پالت رنگ قرمز زرشکی و سبز لجنی، شما را به دیدن پالت رنگ هندوانه در کپل آرت دعوت می‌نمایم.


روانشناسی رنگ قرمز زرشکی

خانواده رنگهای گرم به رنگ قرمز شناسایی می‌شوند. در واقع رنگ قرمز، گرم‌ترین و پرحرارت‌ترین رنگ طیف رنگهای مرئی است. رنگ قرمز علاوه بر حس گرما و حرارت، حس اظطراب، دلهره و خطر را نیز منتقل می‌سازد. طیف‌های مختلف خانواده رنگ قرمز، هر چه تیره‌تر باشند(مانند، قرمز خرمایی، قرمز زرشکی و...)، حس رسمی بودن بیشتر، حرارت و گرمای بالاتری دارند و هر چه روشن‌تر باشند(مانند؛ قرمز مرجانی و...)، حس پویایی و تحرک بیشتری دارند. بهتر است برای طرح‌های گرافیکی کودک پسند، از قرمزهای روشن‌تر و برای بزرگسالان از قرمزهای تیره‌تر استفاده شود. قرمز زرشکی در خانواده رنگهای تیره قرمز قرار می‌گیرد و حس گرمای فوق العاده‌ای دارد. کد رنگ قرمز زرشکی این پالت رنگی rgb(185, 22, 70) است.


روانشناسی رنگ سبز لجنی

رنگ سبز نماد طبیعت است. همه رنگهای طیف خانواده رنگهای سبز، از سبز روشن و سبز نعنائی گرفته تا سبز تیره و سبز لجنی، همه و همه حس طبیعت و آرامش را در خود دارند. رنگ سبز لجنی به مانند رنگ قهوه‌ای بهترین رنگ برای القای حس ارگانیک بودن به بیننده است. رنگ سبز لجنی منبع حس ارگانیک بودن و آرامش است. این رنگ به علت اینکه در طیف تیره رنگ سبز قرار دارد، بسیار رسمی است و در میان آقایان و خانم‌ها به طور مساوی طرفدار دارد.


روانشناسی رنگ بژ

بر خلاف باور عموم، رنگ بژ در خانواده رنگ زرد قرار ندارد، بلکه متعلق به خانواده رنگهای قهوه‌ای است و با رنگ محبوب خاکی ارتباط بسیار تنگاتنگی دارد. به مانند رنگ قهوه‌ای، رنگ بژ حس ارگانیک بودن و آرامش زیادی در خود دارد. از آنجایی که بژ و سبز لجنی دارای روانشناسی رنگ تقریبا مشابهی هستند، استفاده از ترکیب رنگی بژ و سبز لجنی موجب دوچندان شدن اثر این رنگها و تقویت آنها می‌شود. از آنجایی که رنگ بژ روشن به رنگ زرد بسیار نزدیک می‌شود، این رنگ حس خنده و نشاط را منتقل می‌کند. رنگ بژ تیره بسیار مشابه به رنگ خاکی می‌شود و نماد ارگانیک بودن ، تواضع و فروتنی است.


کاربرد پالت رنگ

از آنجایی که فصل تابستان به سرسبزی و گرمایش مشهور است، استفاده از ترکیب رنگی سبز و قرمز بسیار مناسب برای طرح‌های گرافیکی تابستانی است. پالت رنگ قرمز زرشکی و سبز لجنی در عین حس حرارت، گرما و انرژی که از رنگ قرمز زرشکی دارد، حس آرامش و ارگانیک و طبیعی بون را نیز از رنگ سبز لجنی دارد. دوستان عزیزم شما می‌توانید از این پالت رنگی در طرح‌های گرافیکی تابستانه استفاده نمایید.

با خرید فنجانی قهوه، از کپل آرت پشتیبانی کنید.
واپسین‌ دگرگونی: چهارشنبه 31 خرداد 1402نمایش هفته : 15