پالت رنگ زیبای نارنجی و سبز

1401/01/04
بازدید : 619 لایک : 3 کامنت : 0 ذخیره : 2
مدت زمان مطالعه : 1 دقیقه

اگر لیستی از رنگهای آرامش بخش تهیه شود، بیشک رنگ سبز در بالای آن لیست قرار می گیرد. پالت رنگ نارنجی و سبز پالتی است با خاصیت آرامش بخش و مقداری رشد و پویایی در خود. با بررسی این پالت رنگی همراه من باشید.

پالت رنگ زیبای نارنجی و سبز
پالت رنگ زیبای نارنجی و سبز

بررسی اجمالی پالت

سبز در هر جایی که قرار گیرد، مفهوم آرامش و اطمینان خاصی از خود ساتع می کند. هر فرد با دیدن رنگ سبز همان حسی را می‌گیرد که در جنگل های شمال کشور تجربه می‌کند. سبز برای جذاب تر به چشم آمدن به رنگی مکمل چون نارنجی و زرد احتیاج دارد.

 

بررسی رنگ سبز

رنگ سبز نماد طبیعت و درختان است و مقادیر زیادی حس آرامش و رشد همراه خود دارد. همچنین رنگ سبز نماد درستی و راستی نیز هست. برترین رنگهای مکمل رنگ سبز، رنگهای نارنجی و زرد هستند که حس پویایی و حرارت را به سبز می‌افزایند.

 

بررسی رنگ زرد

رنگ زرد در مانیتور های دیجیتال از پیکسل های قرمز و سبز و اندکی آبی حاصل می‌شود. زرد هم حرارت رنگ قرمز را دارد و هم حس آرامش را از رنگ سبز درون خودش. استفاده از رنگ زرد نیازمند دقت بالا و احتیاط است زیرا این رنگ بشدت چشم ها را در بلند مدت اذیت می‌کند.

 

بررسی رنگ نارنجی

رنگ نارنجی شور و حرارت خاصی در خود دارد و بسیار مناسب است تا در کنار رنگهایی که تهی از انرژی هستند مانند آبی و سبز قرار گیرد و ترکیب جذابی را پدید آورد. نارنجی شور شوق زیادی در خود دارد و در گروه رنگهای گرم و تابستانی قرار دارد.

 

موارد استفاده این پالت

این پالت رنگی با رنگ هایی که دارد نمود فصل تابستان است و حس سرسبزی و نشاط را توام با حرارت و انرژی به کاربر منتقل می‌کند. رنگ زرد در این پالت رنگ، رنگ تاکیدی است و باید از آن به صورت محدود استفاده کرد.

آخرین ویرایش : جمعه 21 مرداد 1401 ساعت 10:41 میانگین بازدید روزانه این پالت : 5