پالت رنگ زیبای نارنجی و سبز

1401/01/04
بازدید : 1,475 لایک : 3 کامنت : 0 ذخیره : 2
زمان مطالعه: 1 دقیقه - انتشار: پنجشنبه 4 فروردین 1401

اگر لیستی از رنگهای آرامش بخش تهیه شود، بی‌شک رنگ سبز در بالای آن لیست قرار می‌گیرد. پالت رنگ نارنجی و سبز پالتی است با خاصیت آرامش بخش و مقداری رشد و پویایی در خود. با بررسی این پالت رنگی بهاری همراه من باشید.

پالت رنگ زیبای نارنجی و سبز
پالت رنگ زیبای نارنجی و سبز

بررسی اجمالی پالت

سبز در هر جایی که قرار گیرد، مفهوم آرامش و اطمینان خاصی از خود ساطع می کند. هر فرد با دیدن رنگ سبز همان حسی را می‌گیرد که در جنگل‌های شمال کشور تجربه می‌کند. سبز برای جذاب تر به چشم آمدن به رنگی مکمل چون نارنجی و زرد احتیاج دارد.


بررسی رنگ سبز

رنگ سبز نماد طبیعت و درختان است و مقادیر زیادی حس آرامش، رشد و طراوت همراه خود دارد. همچنین رنگ سبز نماد درستی و راستی نیز هست. برترین رنگهای مکمل رنگ سبز، رنگهای نارنجی و زرد هستند که حس پویایی و حرارت را به سبز می‌افزایند و از یکنواختی آن جلوگیری می‌کنند.


بررسی رنگ زرد

رنگ زرد در مانیتورهای دیجیتال از پیکسل‌های قرمز و سبز و اندکی آبی حاصل می‌شود. زرد هم حرارت رنگ قرمز را دارد و هم حس آرامش را از رنگ سبز درون خودش. استفاده از رنگ زرد نیازمند دقت بالا و احتیاط است زیرا این رنگ بشدت چشم‌ها را در بلند مدت اذیت می‌کند.


بررسی رنگ نارنجی

رنگ نارنجی شور و حرارت خاصی در خود دارد و بسیار مناسب است تا در کنار رنگهایی که تهی از انرژی هستند مانند آبی و سبز قرار گیرد و ترکیب جذابی را پدید آورد. نارنجی شور و حرارت زیادی در خود دارد و در گروه رنگهای گرم و تابستانی قرار می‌گیرد.


موارد استفاده این پالت

این پالت رنگی با رنگهایی که دارد نمود فصل تابستان و بهار است و حس سرسبزی و نشاط را توام با حرارت و انرژی به کاربر منتقل می‌کند. رنگ زرد در این پالت رنگ، رنگ تاکیدی است و باید از آن به صورت محدود استفاده کرد.

ویرایش: شنبه 16 مهر 1401میانگین بازدید روزانه: 7