پالت رنگ بنفش(یاسی) و آبی تیره

1401/03/20
بازدید : 1,649 لایک : 3 کامنت : 0 ذخیره : 2
زمان مطالعه: 1 دقیقه - انتشار: جمعه 20 خرداد 1401

پالت هنری و مینیمال رنگ بنفش و آبی تیره، با توجه به رنگهای استفاده شده در این پالت، این پالت بسیار مناسب برای القای مفهوم اعتبار و قدرت است و می تواند تم مناسبی برای فروشگاه شما باشد. بابررسی کامل تر این پالت همراه من باشید.

پالت رنگ بنفش(یاسی) و آبی تیره
پالت رنگ بنفش(یاسی) و آبی تیره

بررسی اجمالی پالت

ترکیب رنگی استفاده شده در این پالت سرد است و حس گرمی و انرژی ندارد اما در عوض بسیار حس اعتبار و قدرت دارد.


بررسی رنگ بنفش

از دوران مدرسه بیاد داریم که رنگ بنفش از ترکیب رنگهای قرمز و آبی ساخته می‌شود. از آنجا که رنگ آبی نماد قدرت و استحکام و قرمز نماد انرژی و تحرک است ترکیب این دو رنگ حس سلطنت و اعتبار را برای ما ایجاد می‌کند. در رنگ بنفش کمرنگ این پالت مقداری نیز سبز استفاده شده است که وظیفه انتقال حس آرامش را بر عهده دارد.


بررسی رنگ آبی

آبی نماد استحکام و قدرت در کنار هم است. هر چه آبی تیره تر یا به اصطلاح سیر تر شود، حس استحکام بیشتری را منتقل می‌کند و هرچه روشن تر باشد حس اطمینان و آرامش (آبی آسمانی). آبی استفاده شده در این پالت چون کمی سیر است، حس بسیار زیاد استحکام و قدرت را به ببینده منتقل می‌کند.


بررسی رنگ سفید

رنگ سفید این پالت رنگ با کد رنگی (255،245،222) انتخاب شده است. اگر دقت کنید متوجه می‌شوید که این رنگ بیش از اینکه سبز یا آبی داشته باشد، رنگ قرمز دارد. همین امر موجب می‌شود که این رنگ مکمل بسیار مناسبی برای رنگهای سرد موجود این پالت شود.


موارد استفاده این پالت رنگ

با توجه به این که این پالت در زمره پالتهای شیک و اداری قرار می‌گیرد، بسیار مناسب برای شرکتها و فروشگاه‌های معتبر است ولی اصلا مناسب صفحات سرگرمی و... نیست.

ویرایش: سه‌شنبه 8 آذر 1401میانگین بازدید روزانه: 11