تم تیره بهتر است یا روشن؟

انتشار : 1400/05/27
بازدید : 305 لایک : 6 کامنت : 0 ذخیره : 1
مدت زمان مطالعه : 2 دقیقه

یکی از مهمترین قسمتهای طراحی گرافیک یا برنامه‌نویسی انتخاب تم مناسب محیط نرم‌افزار است...

طرح مفهومی تم تیره و روشن
طرح مفهومی تم تیره و روشن

تم تیره در نرم‌افزارهای مختلف حس خیلی خفنی به آدم میده، پس من همیشه از تم‌های تیره استفاده می‌کنم!

این جمله از بیخ و بنیاد اشتباه است! متاسفانه بسیاری از طراحان گرافیک و برنامه‌نویسان تم‌های موجود در برنامه‌هاشون رو کاملا به صورت سلیقه‌ای انتخاب می‌کنند که این کار بسیار اشتباه است. تم‌های موجود در نرم‌افزارهای کاری مثل فتوشاپ و ویژوال استودیو برای استفاده کاربر در شرایط مختلف نوری تعبیه شده‌اند، بر فرض مثال اگر کاربر در نور روز درحال کار است باید تم روشن استفاده کند و اگر در شب یا وقتی هوا ابری است که نور کمتری در اتاق او وجود دارد باید از تم مشکی استفاده کند. حال سوال اینجاست اگر این درست از تم مناسب استفاده نکنیم چه مشکلاتی گریبان‌گیر ما می‌شود؟

پاسخ: اگر مشکلاتی که استفاده از تم نامناسب برای چشم‌های ما ایجاد می‌کند که خود خیلی مشکل بزرگیست را کنار بگذاریم، نمی‌توانیم در شرایط نوری نامناسب رنگها  را درست تشخیص داده و همین باعث شده که رنگها در طرح‌های ما درست انتخاب نشوند و وقتی به این موضوع پی می‌بریم که از کار خروجی می‌گیریم، در زمینه برنامه نویسی اگر تم نرم‌افزار درست انتخاب نشود آسیب زیادی به چشم‌های ما وارد می‌شود، زیرا ساعتها مشغول خواندن کدها در تم نامناسب هستیم که آثارش در سال‌های آینده گریبان ما را خواهدگرفت.

به عنوان یک دوست و همکار از شما دوستان خوبم تقاضا دارم؛ تم‌های نرم‌افزار‌های کاری خود را  مدیریت کنید و همیشه درست انتخاب کنید، مرسی که وقت گذاشتید و این مقاله رو مطالعه کردید،  امیدوارم مسمر ثمر واقع شده باشه.


ویرایش : دوشنبه 9 اسفند 1400 ساعت 15:41 میانگین بازدید روزانه این مطلب : 2