پالت رنگ پاییزی آجری، پرتقالی و شکلاتی

1402/06/13
نمایش: 3,059 پسند: 2 دیدگاه: 0 بکارگیری: 248
زمان خواندن: 3 دقیقه - دوشنبه 13 شهریور 1402

خانواده رنگ نارنجی یکی از مهمترین و اصلی‌ترین رنگهای مربوط به فصل پاییز است. رنگ آجری گرما و حرارت زیادی در خود دارد و پرتقالی بسیار انرژی دهنده است. رنگ قهوه‌ای شکلاتی رنگ متن و تیره این پالت رنگ است.

پالت رنگ پاییزی نارنجی آجری، پرتقالی و قهوه ای شکلاتی | روانشناسی رنگ + کدها
پالت رنگ پاییزی نارنجی آجری، پرتقالی و قهوه ای شکلاتی | روانشناسی رنگ + کدها

همه ما فصل پاییز را به برگ‌های خشک شده اش و غروب بلند و دل انگیزش می‌شناسیم. رنگ نارنجی یکی از اصلی‌ترین رنگهای فصل پاییز است. رنگ نارنجی در کل سرشار از حرارت، گرما و شور است اما در بعضی از حالات و مکان‌ها معنای ناراحتی، حزن واندوه دارد. رنگ قهوه‌ای شکلاتی که ازخانواده قهوه‌ای است، نماد اورگانیک بودن و اعتماد است و رنگ بژ نیز آرامش بخش است. اگر از عاشقان پالت‌های رنگ پاییزی با تم نارنجی هستید، پیشنهاد می‌کنم پالت رنگ نارنجی و خرمایی را نیز ببینید.


روانشناسی نارنجی آجری

رنگ نارنجی آجری یا همان نارنجی قرمز، طیفی از خانواده رنگ نارنجی است که با رنگ قرمز ترکیب شده است. این رنگ برخلاف رنگ‌های نارنجی روشن، حس نشاط و شادابی کمتری دارد و در عوض بسیار گرم و پرحرارت است.استفاده از این رنگ در کنار نارنجی روشن، ترکیب بسیار جذابی است و شور و نشاط را همراه با گرمی و حرارت برای بیننده به همراه دارد.


روانشناسی رنگ نارنجی پرتقالی

رنگ نارنجی روشن یا همان نارنجی پرتقالی از رنگهای روشن طیف نارنجی است و بسیار پر انرژی، شاداب و نشاط آور است. استفاده از این رنگ برای مخاطبان کودک و کم سن و سال به علت نشاط و شادابی که دارد بسیار مناسب است. همین انرژی بالای رنگ نارنجی علتی شده است که تابلوهای خطر کنار جاده را نارنجی ساخته یا لباس کارکنان شهرداری به این رنگ است تا بهتر در شب و تاریکی دیده شوند. یکی از جذاب‌ترین ترکیب‌ها برای نارنجی، رنگ قرمز است. این ترکیب رنگی جذاب را می‌توانید در پالت رنگ قرمز و نارنجی ببینید.


روانشناسی رنگ  بژ

رنگ بژ یکی از آرامش‌بخش‌ترین و ملایم‌ترین رنگهای طیف خانواده قهوه‌ای است. رنگ بژ ارتباط تنگاتنگی با رنگهای کرمی و خاکی دارد. رنگ بژ از آنجا که در خانواده قهوه‌ای حس اعتماد و آرامش دوچندانی دارد. از این رنگ به خاطر آرامش و ملایم بودنش در رنگ‌امیزی دیوارهای خانه بسیار  استفاده می‌شود. استفاده از یک رنگ تیره خانواده قهوه‌ای مانند شکلاتی در کنار بژ می‌تواند ترکیب تیره و روشن جذابی برای بیینده ایجاد نماید.


روانشناسی رنگ  قهوه‌ای شکلاتی

رنگ قهوه‌ای شکلاتی یکی از تیره‌ترین رنگهای خانواده قهوه‌ای است. این رنگ بسیار سنگین، شیک و رسمی است و برخلاف رنگهای روشن خانواده قهوه‌ای برای استفاده بزرگسالان و استفاده رسمی بسیار مناسب است. رنگ قهوه‌ای شکلاتی در پالت رنگ نارنجی آجری، پرتقالی و قهوه ای شکلاتی، رنگ متنون است. از این رنگ باید به میزان اندک استفاده نمود تا توازن پالت رنگ خراب نشود.


موارد استفاده این پالت رنگ

پالت رنگ آجری، پرتقالی و قهوه ای شکلاتی ، یکی از زیباترین پالت‌های رنگ پاییزی است. این پالت رنگی کاملا با تم فصل پاییز هماهنگ است و می‌توانید از آن در موضوعات مربوط به فصل پاییز استفاده نمایید. این پالت رنگ حرارت و انرژی بالایی دارد و بیننده را نشاط می‌دهد. همچنین به خاطر وجود رنگ بژ در پس زمینه، این پالت حس آرامش را نیز منتقل می‌کند.

با خرید فنجانی قهوه، از کپل آرت پشتیبانی کنید.
واپسین‌ دگرگونی: دوشنبه 13 شهریور 1402نمایش هفته : 98