پالت رنگ سبز فسفری، یشمی و پسته ای

1402/07/03
نمایش: 7,615 پسند: 1 دیدگاه: 0 بکارگیری: 491
زمان خواندن: 2 دقیقه - دوشنبه 3 مهر 1402

رنگ سبز نماد آرامش، سلامت و تازگی است. همه ما با دیدن پالت سبز حس آرامش دریافت می‌کنیم. ترکیب رنگهای سبز روشن و تیره در یک پالت رنگ تضاد زیبا و متناسبی ایجاد برای بیننده ایجاد می‌کند.

پالت رنگ بهاری سبز فسفری، یشمی و پسته ای، روانشناسی رنگ و کد(Rgb, Cmyk, Hex)
پالت رنگ بهاری سبز فسفری، یشمی و پسته ای، روانشناسی رنگ و کد(Rgb, Cmyk, Hex)

همه ما خانواده رنگ سبز را یکی از پر آرامش‌ترین رنگ‌ها می‌دانیم. ترکیب رنگهای تیره خانواده سبز با روشن، تضاد متناسب و میانه‌ای ایجاد می‌نماید و بیننده را مجذوب خود می‌نماید. همچنین این تضاد رنگی موجب جلوگیری از خستگی بیننده در طولانی مدت می‌شود. ترکیب سبز فسفری با سبز یشمی بسیار زیباست. اگر از عاشقان ترکیب رنگی سبز هستید، پیشنهاد می‌کنم پالت رنگ سبز یشمی را کپل آرت ببینید.


روانشناسی سبز فسفری

سبز فسفری یکی از معروف‌ترین و پرکاربردترین‌ رنگهای خانواده رنگ سبز است. همانطور که از کد رنگ سبز فسفری(rgb(210, 222, 50)) پیداست، این رنگ از مقادیر بسیار زیادی پیکسل‌های سبز و قرمز تشکیل شده است و اندکی آبی در خود دارد. این موضوع(ترکیب قرمز و سبز) باعث شده است تا این رنگ حس انرژی و طراوت بالایی داشته باشد و برای بیننده جلب توجه کند. به خاطر انرژی و خاصیت جلب توجه رنگ سبز فسفری است که از این رنگ برای هایلایت و شب رنگ در خیابان‌ها استفاده می‌شود.


روانشناسی رنگ سبز پسته ای

رنگ سبز پسته‌ای یکی از ملایم‌ترین و آرامش بخش‌ترین رنگهای طیف خانواده رنگ سبز است. این رنگ به خاطر آرامش بسیار بالایش مناسب برای استفاده به عنوان رنگ دیوار اتاق خواب، رنگ پس‌زمینه تابلوهای اتاق، لباس‌های راحتی و... است. رنگ سبز پسته‌ای رنگی بسیار مشابه به رنگ سبزآبی است، این دو رنگ میزان آرامش بخشی تقریبا یکسانی دارند. همچنین باید اشاره کنم که سبز پسته‌ای بهترین رنگ برای سلامتی است.


روانشناسی رنگ  سبز یشمی

رنگ سبز یشمی یکی از رنگ‌های تیره خانواده رنگ سبز است. رنگهای سبز تیره رسمی‌تر از روشن‌ها هستند. رنگهای سبز تیره مانند سبز یشمی علاوه بر ویژگی کلی رنگهای خانواده سبز یعنی آرامش بخش بودن، حس اعتماد و اعتبار را نیز به کاربر القا می‌نمایند. بسیاری از سایت‌های فروش آنلاین  لباس از رنگ سبز یشمی استفاده می‌کنند تا در خریدار حس آرامش توأم با اعتماد ایجاد نمایند. یکی دیگر از رنگهای معروف خانواده رنگ سبز، رنگ سبز لجنی است.


موارد استفاده این پالت رنگ

اگر به دنبال این هستید تا طرح گرافیکی تبلیغاتی‌تان یا در وبسایتتان به کاربر حس آرامش مطلق تزریق نمایید، باید حتما رنگ سبز را در میان انتخاب‌های خود قرار دهید. پالت رنگ سبز فسفری، یشمی و پسته ای تضاد رنگ مناسبی دارد که باعث می‌شوند بیینده در نگاه طولانی مدت آزرده خاطر نشود و از طرفی دیگر، بیننده را جذب خود نماید.

با خرید فنجانی قهوه، از کپل آرت پشتیبانی کنید.
واپسین‌ دگرگونی: دوشنبه 30 بهمن 1402نمایش هفته : 371