پالت رنگ زرد انبه ای(کهربایی)، بادمجانی و صورتی محو

1402/11/26
نمایش: 465 پسند: 2 دیدگاه: 0 بکارگیری: 173
زمان خواندن: 2 دقیقه - پنجشنبه 26 بهمن 1402

ترکیب رنگهای زرد انبه‌ای یا کهربایی با رنگ بنفش بادمجانی از پرطرفدارترین ترکیب‌های رنگی است. پالت رنگ زرد انبه ای(کهربایی)، بنفش بادمجانی و صورتی محو با استفاده از رنگهای مکمل و متضاد حس جذابی را برای بیننده می‌سازد.

پالت رنگ زرد انبه ای(کهربایی)، بنفش بادمجانی و صورتی محو به همراه روانشناسی رنگ و کدها(Rgb, Cmyk, Hex)
پالت رنگ زرد انبه ای(کهربایی)، بنفش بادمجانی و صورتی محو به همراه روانشناسی رنگ و کدها(Rgb, Cmyk, Hex)

رنگ زرد انبه‌ای یا همان زرد کهربایی، از رنگهای قوی و پررنگ خانواده رنگ زرد است. بهترین مکمل برای رنگ زرد انبه‌ای، رنگی از خانواده بنفش است. هرچه بنفش تیره‌تر باشد، مانند بنفش بادمجانی ، حس تضاد بیشتری برای بیینده ایجاد شده و باعث می‌شود تا پالت رنگ در بلند مدت تکراری نشود. اگر شما نیز از عاشقان پالت رنگ زرد و بنفش هستید، پالت رنگ بادمجانی و زرد را در کپل آرت ببینید.


روانشناسی رنگ زرد انبه ای(کهربایی)

رنگ زرد انبه‌ای که عموماً با رنگ زرد کهربایی شناخته می‌شود، جز دسته رنگهای جیغ خانواده رنگ زرد است. رنگ زرد انبه‌ای ارتباط تنگاتنگی با رنگ زرد طلایی دارد. زرد انبه‌ای رنگ پر انرژی است و استفاده از آن موجب افزایش امید و اشتها در  فرد می‌شود. بهتر است این رنگ با یک رنگ تیره و از خانواده سرد مانند بنفش یا آبی ترکیب شود تا تضاد جذابی در رنگها ایجاد شود.


روانشناسی رنگ  بنفش بادمجانی

همه ما رنگ بنفش را به عنوان رنگی سلطنتی  می‌شناسیم. بنفش بادمجانی یکی از ترکیب‌های تیره خانواده رنگ بنفش است. رنگ بنفش هرچه روشن‌تر باشد، انرژی و شادابی بالاتری دارد و هرچه تیره‌تر باشد، رسمی‌تر و اعتمادزاتر است. بهترین رنگ برای ست شدن با بنفش بادمجانی، رنگی از خانواده زرد مانند زرد کهربایی یا همان انبه‌ای است.


روانشناسی رنگ آبی سرمه‌ای

رنگ آبی سرمه‌ای ، پرطرفدارترین رنگ در خانواده رنگ آبی در میان آقایان است. سرمه‌ای  نماد اعتماد و اطمینان است و رنگی بسیار رسمی است. البته باید اشاره کرد که استفاده بیش از اندازه از رنگ سرمه‌ای موجب  افسردگی می‌شود. استفاده از سرمه‌ای به جای رنگ مشکی مطلق برای اعتماد زایی بسیار مناسب است.


روانشناسی رنگ صورتی محو

رنگ صورتی محو، رنگ سفیدی است که اندکی پیکسل‌های قرمز بیشتری در خود داشته باشد(کد رنگی rgb(250, 244, 255)). این رنگ برخلاف سفید مطلق، بازتاب نور زیادی از خود نداشته و کمتر موجب آزردگی چشمان بینده می‌شود. رنگ صورتی محو به خاطر اندگی قرمز بودنش، بر خلاف سفید مطلق که گرمایی از خود ندارد، مقداری حرارت و گرما از خود دارد.


موارد استفاده این پالت رنگ

استفاده از ترکیب رنگی زرد و بنفش موجب می‌شود تا هم حس سلطنتی و ارزشمند بودن(رنگ بنفش) به بیننده منتقل شود و هم حس انرژی و امید(رنگ زرد) به او تزریق شود. پالت رنگ زرد انبه ای(کهربایی)، بنفش بادمجانی و صورتی محو به بهترین نحو تنظیم شده است تا با ایجاد تضاد رنگی مناسب، بیننده را جذب خود نماید.

با خرید فنجانی قهوه، از کپل آرت پشتیبانی کنید.
واپسین‌ دگرگونی: جمعه 27 بهمن 1402نمایش هفته : 23