پالت رنگ آبی نیلی، سرمه‌ای و زرد لیمویی

1403/01/27
نمایش: 368 پسند: 2 دیدگاه: 0 بکارگیری: 59
زمان خواندن: 3 دقیقه - دوشنبه 27 فروردین

ترکیب رنگهای آبی نیلی، لیمویی و سرمه‌ای ترکیب رنگی سرد و متضاد می‌سازد. رنگهای زرد لیمویی و آبی نیلی از پرطرفدارترین رنگها در خانواده رنگهای خود هستند. زرد لیمویی در دکوراسیون خانه بسیار پرطرفدار است.

پالت رنگ آبی نیلی، سرمه‌ای، سفید تیتانیومی و زرد لیمویی به همراه روانشناسی رنگها و کدها(Rgb, Cmyk, Hex)
پالت رنگ آبی نیلی، سرمه‌ای، سفید تیتانیومی و زرد لیمویی به همراه روانشناسی رنگها و کدها(Rgb, Cmyk, Hex)

در میان طیف خانواده رنگ آبی، رنگ آبی نیلی از همه میانه‌تر و ملایم‌تر است. رنگ زرد لیمویی که مکملی برای رنگ آبی نیلی است، رنگ زردی تیره و ملایم است. زرد لیمویی سردی بیش از حد رنگهای سرمه‌ای و نیلی را می‌گیرد و در پالت رنگ حس تضاد و تعادل برای بیننده ایجاد می‌کند. اگر شما نیز از عاشقان ترکیب رنگی زرد و آبی هستید، پیشنهاد می‌کنم پالت رنگ زرد و آبی را در کپل آرت ببینید.


روانشناسی رنگ آبی نیلی

رنگ آبی نیلی از رنگ‌های میانه خانواده آبی است که البته کمی نیز متمایل به تیرگی است. رنگ آبی نیلی در بر دارنده حس آرامش، اعتماد و پایداری است. رنگ آبی نیلی در کاهش استرس و اظطراب نقش پر رنگی دارد و در میان آقایان بسیار پرطرفدار است. یکی از رنگهای متضاد برای رنگ آبی نیلی رنگ زرد لیمویی است که در ادامه آن را بررسی می‌کنم.


روانشناسی رنگ زرد لیمویی

رنگ زرد لیمویی حس نشاط و انرژی کمتری به نسبت زرد مطلق دارد، رنگ زرد لیمویی به انسان حس امید می‌دهد و استفاده از آن در دکوراسیون خانه می‌تواند برای انسان امیدبخش باشد. رنگ زرد لیمویی نماد خوش بینی نیز است. بهترین رنگ متضاد برای زرد لیمویی رنگ آبی نیلی است. آبی و لیمویی مکمل یکدیگرند و در پالت رنگ جذابیت ایجاد می‌کنند.


روانشناسی رنگ سرمه‌ای

از تیره‌ترین رنگهای خانواده رنگ آبی می‌توان به آبی سرمه‌ای اشاره کرد. آبی سرمه‌ای نماد اعتماد و اطمینان مطلق است و در میان آقایان بسیار طرفدار دارد. بسیاری از شرکت‌های بزرگ دنیا برای ایجاد حس اعتماد در کاربر از خانواده رنگ آبی استفاده می‌کنند. استفاده از این رنگ در دکوراسیون خانه می‌تواند حس صداقت، اعتماد و وفاداری را در بیینده ایجاد کند. لازم به ذکر است که رنگ آبی سرمه‌ای یکی از کمترین طول موج‌ها و انرژی‌ها را در میان رنگها دارد.


روانشناسی رنگ سفید تیتانیومی

پراستفاده‌ترین رنگ برای پس زمینه رنگ سفید است. سفید نماد صلح، دوستی و آشتی است. رنگ سفید تیتانیومی این پالت رنگ با کد rgb(240, 240, 240) برخلاف سفید مطلق اندکی تیره‌تر است و بازتاب نور کمتری دارد. رنگ سفید تیتانیومی در نگاه بلند مدت چشمان انسان را آزرده و خسته نمی‌کند. رنگ سفید تیتانیومی ارتباط تنگاتنگی با رنگ سفید یخی دارد. سفید تیتانیمومی اندکی تیره از سفید یخی است که باید به آن توجه کرد.


موارد استفاده پالت رنگ آبی نیلی و زرد لیمویی

در این پالت رنگ، رنگ اصلی رنگ آبی نیلی است. رنگ فرعی، رنگ لیمویی است که در تضاد با نیلی است. در این پالت رنگ رنگ قلم و متن سرمه‌ای است. پالت رنگ نیلی و لیمویی ترکیب مکمل و متضاد زیبایی دارد و بسیار برای ایجاد حس اطمینان، آرامش و امید در بیننده مناسب است. این پالت رنگ به صورت کلی در دسته پالت‌های رنگ سرد قرار می‌گیرد.

با خرید فنجانی قهوه، از کپل آرت پشتیبانی کنید.
واپسین‌ دگرگونی: دوشنبه 27 فروردیننمایش هفته : 30