پالت رنگ عنابی، آبی فولادی، قرمز مرجانی و انبه ای

1403/02/11
نمایش: 284 پسند: 2 دیدگاه: 0 بکارگیری: 43
زمان خواندن: 2 دقیقه - سه‌شنبه 11 اردیبهشت

ترکیب رنگهای قرمز عنابی، آبی فولادی و زرد کهربایی یک پالت رنگ گرم و پرانرژی تابستانی برای ما می‌سازد. قرمز عنابی یکی از پرطرفدارترین رنگهای خانواده رنگ قرمز تیره است.

پالت رنگ قرمز عنابی، آبی فولادی، قرمز مرجانی و زرد انبه ای(کهربایی) به همراه روانشناسی رنگها و کدها(Rgb, Cmyk, Hex)
پالت رنگ قرمز عنابی، آبی فولادی، قرمز مرجانی و زرد انبه ای(کهربایی) به همراه روانشناسی رنگها و کدها(Rgb, Cmyk, Hex)

خانواده رنگ قرمز از پرطرفدارترین و پرکاربردترین رنگ‌های تابستانی است. رنگ‌های عنابی و مرجانی دو رنگ تیره و روشن از خانواده قرمز هستند که انرژی و گرمای بسیار بالایی دارند. زرد انبه‌ای از روحیه‌بخش‌ترین رنگهاست و رنگ آبی فولادی نماد اعتماد و اطمینان و آرامش است. اگر شما نیز از عاشقان پالت‌های رنگ تابستانی هستید، پیشنهاد می‌کنم پالت رنگ قرمز مرجانی را در کپل آرت ببینید.


روانشناسی رنگ قرمز عنابی

یکی از معروف‌ترین و پرکاربردترین رنگهای تیره خانواده رنگ قرمز، رنگ قرمز عنابی است. قرمز عنابی ارتباط تنگاتنگی با خانواده رنگ قهوه‌ای نیز دارد اما جز رنگهای قرمز محسوب می‌شود. رنگ قرمز عنابی حرارت و گرمای بسیار بالایی دارد و انرژی بخش است. رنگ قرمز عنابی در پوشاک و لوازم آرایشی زنانه بسیار دیده می‌شود و کاربرد بسیاری دارد.


روانشناسی رنگ قرمز مرجانی

رنگ‌های گوجه‌ای و قرمز مرجانی ارتباط تنگاتنگی بایکدیگر دارند. رنگ قرمز مرجانی انرژی بسیار زیادی دارد و شادی بخش است. این رنگ در این پالت رنگی با کد rgb(221, 87, 70) قرار گرفته است. ترکیب رنگ‌های قرمز مرجانی با زرد انبه‌ای(کهربایی) میزان شادی، نشاط و انرژی این پالت رنگ را دوچندان کرده است و حال هوای فصل گرم تابستان را به آن داده است. 


روانشناسی رنگ آبی فولادی

در میان رنگ‌های روشن آبی، یک رنگ بسیار خاص به نام رنگ آبی فولادی وجود دارد. رنگ آبی فولادی با آبی آسمانی ارتباطی بسیار نزدیک دارد. آبی فولادی حس اعتماد و آرامش دارد. در این پالت رنگ گرم و تابستانی، رنگ آبی فولادی در حکم رنگ تأکیدی است و آمده است تا یکنواختی و گرما و حرارت بیش از اندازه را از این پالت رنگی دور کند.


روانشناسی رنگ زرد انبه‌ای(کهربایی)

هیچ رنگی به میزان رنگ زرد، در خود شادی و نشاط ندارد. رنگ زرد انبه‌ای(کهربایی) نماد امید، روحیه و آرزو است. استفاده از این رنگ در لباس‌ها یا دکوراسیون خانه موجب افزایش حس امید و روحیه و کاهش استرس و اظطراب می‌شود. البته باید به این موضوع توجه نمود که رنگ زرد، نماد مرموز بودن و عجایب نیز است و از آن در علامت خطر مواد شیمیایی نیز استفاده می‌شود.


موارد استفاده پالت رنگ عنابی، آبی فولادی، مرجانی و انبه ای

با گرم‌تر شدن هوا، میزان میل و علاقه به رنگ‌های گرم نیز افزایش پیدا می‌کند. پالت رنگ عنابی، آبی فولادی، قرمز مرجانی و انبه ای، پالت رنگی بسیار پرانرژی، گرم و تابستانی است. در این پالت رنگ از رنگ آبی فولادی استفاده شده است تا حس یکنواختی در آن از بین برود و تضاد جذابی برای بیننده نیز ایجاد شود. از این پالت رنگ می‌توانید در طرح‌های گرافیکی تابستانی استفاده کنید.

با خرید فنجانی قهوه، از کپل آرت پشتیبانی کنید.
واپسین‌ دگرگونی: سه‌شنبه 11 اردیبهشتنمایش هفته : 32