پالت رنگ بنفش یاسی و آبی تیره

1402/01/05
بازدید : 5,132 لایک : 2 کامنت : 0 استفاده : 0
زمان مطالعه: 2 دقیقه - انتشار: جمعه 20 خرداد 1401

پالت هنری و مینیمال رنگ بنفش و آبی تیره، با توجه به رنگهای استفاده شده در این پالت، این پالت بسیار مناسب برای القای مفهوم اعتبار و قدرت است و می تواند تم مناسبی برای فروشگاه شما باشد. بابررسی کامل تر این پالت همراه من باشید.

پالت رنگ بنفش یاسی و آبی تیره
پالت رنگ بنفش یاسی و آبی تیره روانشناسی رنگ + کدهای رنگی

بررسی اجمالی پالت

ترکیب رنگی استفاده شده در پالت رنگ بنفش(یاسی) و آبی تیره، سرد است و حس گرمی و انرژی ندارد اما در عوض بسیار حس اعتبار و قدرت دارد. رنگ بنفش نماد ثروت و قدرت است. هرچه این بنفش تیره تر باشد، حس اعتبار و قدرت آن بالاتر و هرچه روشن تر باشد، فانتزی‌تر و لطیف‌تر است. رنگ یاسی یکی از رنگهای بسیار مورد علاقه بانوان به علت لطافت آن است. اگر از عاشقان رنگ بنفش هستید، پیشنهاد می‌کنم پالت رنگ بنفش بادمجانی و زرد  را در کپل آرت ببینید.


روانشناسی رنگ بنفش

از دوران مدرسه بیاد داریم که رنگ بنفش از ترکیب رنگهای قرمز و آبی ساخته می‌شود. از آنجا که رنگ آبی نماد قدرت و استحکام و قرمز نماد انرژی و تحرک است ترکیب این دو رنگ حس سلطنت و اعتبار را برای ما ایجاد می‌کند. در رنگ بنفش کمرنگ این پالت مقداری نیز سبز استفاده شده است که وظیفه انتقال حس آرامش را بر عهده دارد.


روانشناسی رنگ یاسی

رنگ یاسی یکی از زیباترین رنگهای طیف خانواده بنفش است. این رنگ به سبب لطافت و عشق بسیاری که در خود دارد، در میان بانوان و دختران بسیار پر طرفدار است. یاسی هر چه روشن تر باشد لطافت بیشتر و عشق بیشتری در خود دارد و رهچه تیر تر باشد، حس ثروت و قدرت بیشتری دارد.


روانشناسی رنگ آبی

رنگ آبی نماد استحکام و قدرت در کنار هم است. هر چه آبی تیره تر یا به اصطلاح سیر تر شود، حس استحکام بیشتری را منتقل می‌کند و هرچه روشن تر باشد حس اطمینان و آرامش (آبی آسمانی). رنگ آبی استفاده شده در این پالت چون کمی سیر است، حس بسیار زیاد استحکام و قدرت را به ببینده منتقل می‌کند.


روانشناسی رنگ خاکی

از آنجا که رنگ خاکی در خانواده رنگ قهوه‌ای قرار دارد، این رنگ نماد اعتماد و امنیت و ارگانیک بودن است. بهتر است از این رنگ به عنوان رنگ پس زمینه طرح گرافیکی یا وبسایت خود استفاده کنید. این رنگ باعث می‌شود تا دیگر رنگهای این پالت رنگی اثر بخشی بیشتری داشته باشند.


موارد استفاده این پالت رنگ

با توجه به این که پالت رنگ بنفش(یاسی) و آبی تیره در زمره پالتهای شیک و اداری قرار می‌گیرد، بسیار مناسب برای شرکتها و فروشگاه‌های معتبر است ولی اصلا مناسب صفحات سرگرمی و... نیست. از این پالت برای انتقال حس قدرت و اعتبار در عین لطافت به بیننده استفاده نمایید.

در صورتی که از این مطلب لذت بردید، از کپل آرت حمایت کنید.
ویرایش: شنبه 5 فروردین 1402بازدید هفته اخیر : 170