پالت رنگ آبی روشن و قرمز

1401/12/05
بازدید : 1,449 لایک : 4 کامنت : 0 استفاده : 0
زمان مطالعه: 2 دقیقه - انتشار: جمعه 10 تیر 1401

پالت رنگ کاملا مکمل و هماهنگ با ترکیب رنگهای قرمز و آبی تیره، با توجه به رنگهای موجود در این پالت رنگ، این پالت رنگ با تن رنگ سرد و اندک رنگ قرمز برای ایجاد مکمل برای رنگهای آبی موجود در آن می تواند بسیار مناسب برای سایت های برنامه نویسی، تکنولوژی، ماشین و... باشد.

پالت رنگ آبی روشن و قرمز
پالت رنگ آبی روشن و قرمز روانشناسی رنگ + کدهای رنگی

بررسی اجمالی پالت

رنگهای موجود در این پالت دربر دارنده مفاهیم آرامش، امنیت، استواری و پویایی هستند. از آنجا که رنگ آبی مورد استفاده بسیاری از شبکه‌های اجتماعی و دنیای دیجیتال برای انتقال مفهوم امنیت و آرامش است، کاربران با دیدن این رنگ آشنا حس پایداری و امنیت پیدا می‌کنند.


روانشناسی رنگ آبی

رنگ آبی موجود در این پالت با کد رنگی (22,135,167) مقادیر زیادی از رنگ سبز را نیز علاوه بر رنگ آبی در خود دارد. این امر موجب انتقال حس آرامش و طراوت بیشتری می‌شود. این رنگ بسیار مناسب برای استفاده در دنیای دیجیتال است و وبسایت های اینترنتی است.


روانشناسی رنگ قرمز

قرمز موحود در این پالت کمی از رنگ قرمز اصلی (255,0,0) تیره تر است و این تنها به واسطه استفاده از رنگ آبی در آن است که موجب تیرگی بیشتر آن شده است. این رنگ دربر دارنده حس پویایی، و انرژی است و مکمل بسیار جذابی برای رنگ آبی(منتقل کننده حس پایداری و امنیت) است. این رنگ می‌تواند به عنوان رنگ Hover برای لینک‌های آبی رنگ در سایت استفاده شود.


روانشناسی رنگ تیره این پالت

رنگ تیره موجود در این پالت رنگ از ترکیب پیکسل‌های آبی و مقدار اندکی سبز و تقریبا هیچ پیکسل قرمزی ساخته شده است. این رنگ برای استفاده در متن بسیار مناسب است و رنگ ملو تری نسبت به مشکی مطلق دارد و می‌تواند در زمان مطالعه حس آرامش و امنیت را به صورت ناخوداگاه به خواننده منتقل کند.


روانشناسی رنگ روشن این پالت

رنگ روشن این پالت از سفید مطلق(255,255,255) و کد هگز fff مقداری متفاوت است و مقدار اندکی پیکسل‌های آبی موجود در این رنگ، بیتشتر از سبز و قرمز هستند. این رنگ مناسب برای استفاده به عنوان رنگ پس زمینه این پالت رنگی است و به گونه‌ای انتخاب شده است که چشمان کاربر را به مانند رنگ سفید مطلق عاجز نکند.


موارد استفاده این پالت

همانطور که پیشتر نیز اشاره کردم، رنگ آبی با توجه به حس امنیت و پایداری که دارد بسیار مناسب برای دنیای دیجیتال و طراحی وبسایت‌های رسمی و غیر سرگرمی است، با توجه به اینکه رنگ آبی بیشتر مورد پسند مردان است تا زنان، این پالت کاملا مناسب برای وبسایت‌های برنامه نوسی و دانلود و اخبار دنیای دیجیتال است و برای وبسایت‌هایی با مخاطبین خانم زیاد مناسب نیست.

در صورتی که از این مطلب لذت بردید، از کپل آرت حمایت کنید.
ویرایش: جمعه 5 اسفند 1401بازدید هفته اخیر : 36