پالت رنگ آبی روشن، آبی نیلی و قرمز

1401/04/10
نمایش: 4,139 پسند: 4 دیدگاه: 0 بکارگیری: 281
زمان خواندن: 2 دقیقه - جمعه 10 تیر 1401

پالت رنگ بسیار  هماهنگ با ترکیب رنگهای قرمز و آبی تیره، با توجه به رنگهای موجود در این پالت رنگ، این پالت رنگ با تن رنگ سرد و اندک رنگ قرمز برای ایجاد مکمل برای رنگهای آبی موجود در آن می تواند بسیار مناسب برای رابط کاربری سایت های برنامه نویسی، تکنولوژی باشد.

پالت رنگ آبی روشن، آبی نیلی و قرمز، به همراه روانشناسی رنگ و کدهای رنگی(Rgb, Cmyk, Hex)
پالت رنگ آبی روشن، آبی نیلی و قرمز، به همراه روانشناسی رنگ و کدهای رنگی(Rgb, Cmyk, Hex)

رنگهای موجود در این پالت دربر دارنده مفاهیم آرامش، امنیت، استواری و همچنین پویایی هستند. از آنجا که رنگ آبی مورد استفاده بسیاری از شبکه‌های اجتماعی و دنیای دیجیتال برای انتقال مفهوم امنیت و آرامش است، کاربران با دیدن این رنگ آشنا حس پایداری و امنیت پیدا می‌کنند. رنگهای قرمز و آبی تضاد بسیار زیبایی ایجاد می‌نمایند. در صورتی که علاقمند به ترکیب قرمز و آبی هستید، پیشنهاد می‌کنم، پالت رنگ زرشکی و آبی آسمانی را در کپل آرت ببینید.


روانشناسی رنگ آبی

رنگ آبی موجود در این پالت با کد رنگی (22,135,167) مقادیر زیادی از رنگ سبز را نیز علاوه بر رنگ آبی در خود دارد. این امر موجب انتقال حس آرامش و طراوت بیشتری می‌شود. این رنگ بسیار مناسب برای استفاده در دنیای دیجیتال است و وبسایت های اینترنتی است.


روانشناسی رنگ قرمز

رنگ قرمز موحود در این پالت کمی از رنگ قرمز اصلی (255,0,0) تیره تر است و این تنها به واسطه استفاده از رنگ آبی در آن است که موجب تیرگی بیشتر آن شده است. این رنگ دربر دارنده حس پویایی، و انرژی است و مکمل بسیار جذابی برای رنگ آبی(منتقل کننده حس پایداری و امنیت) است. این رنگ می‌تواند به عنوان رنگ Hover برای لینک‌های آبی رنگ در سایت استفاده شود.


روانشناسی رنگ آبی نیلی

رنگ تیره موجود در این پالت رنگ از ترکیب پیکسل‌های آبی و مقدار اندکی سبز و تقریبا هیچ پیکسل قرمزی ساخته شده است. این رنگ تیره در میان عموم به رنگ آبی نیلی مشهور است. رنگ آبی نیلی برای استفاده در متن بسیار مناسب است و رنگ ملایم‌تری نسبت به آبی سیر مطلق دارد و می‌تواند در زمان مطالعه حس آرامش و امنیت را به صورت ناخوداگاه به خواننده منتقل کند. گفتنی است که آبی نیلی یکی از پرطرفدارترین رنگهای خانواده آبی تیره است.


روانشناسی رنگ سفید

رنگ سفید این پالت از سفید مطلق(255,255,255) و کد هگز fff مقداری متفاوت است و مقدار اندکی پیکسل‌های آبی موجود در این رنگ، بیتشتر از سبز و قرمز هستند. این رنگ مناسب برای استفاده به عنوان رنگ پس زمینه این پالت رنگی است و به گونه‌ای انتخاب شده است که چشمان کاربر را به مانند رنگ سفید مطلق عاجز نکند.


کاربرد پالت رنگ

همانطور که پیشتر نیز اشاره کردم، رنگ آبی با توجه به حس امنیت و پایداری که دارد بسیار مناسب برای دنیای دیجیتال و طراحی وبسایت‌های رسمی و غیر سرگرمی است، با توجه به اینکه رنگ آبی بیشتر مورد پسند مردان است تا زنان، این پالت کاملا مناسب برای وبسایت‌های برنامه نوسی و دانلود و اخبار دنیای دیجیتال است و برای وبسایت‌هایی با مخاطبین خانم زیاد مناسب نیست.

با خرید فنجانی قهوه، از کپل آرت پشتیبانی کنید.
واپسین‌ دگرگونی: پنجشنبه 23 آذر 1402نمایش هفته : 57