پالت رنگ قهوه ای، نارنجی و سبز دودی

1401/05/31
نمایش: 2,684 پسند: 3 دیدگاه: 0 بکارگیری: 191
زمان خواندن: 2 دقیقه - دوشنبه 31 مرداد 1401

اصلی ترین رنگ های این پالت رنگی از طیف رنگ نارنجی و قهوه‌ای هستند. در این پالت رنگ، رنگ سبز، رنگ تاکیدی است و برای ایجاد تضاد و جذابیت به این پالت رنگی افزوده شده است. این پالت رنگی می‌تواند حس اطمینان خاطر را به خوبی به بیننده منتقل سازد.

پالت رنگ قهوه ای، نارنجی و سبز دودی(سبز کبود)، روانشناسی رنگ + کدهای رنگی
پالت رنگ قهوه ای، نارنجی و سبز دودی(سبز کبود)، روانشناسی رنگ + کدهای رنگی

این پالت رنگ دربر دارنده حس حرارت و انرژی توام با حس آرامش و اطمینان خاطر است. حس امنیت و آرامش از ویژگی های مهم رنگ قهوه‌ای و سبز است. رنگ سبز به منظور ایجاد تضاد و جلوگیری از یکنواختی به این پالت رنگ افزوده شده است که باید در استفاده از آن به مقدار زیاد، احتیاط کرد. قبل از برسی این پالت رنگ، شما را به دیدن پالت رنگ خردلی و خاکستری می‌کنم.


روانشناسی رنگ قهوه ای

رنگ قهوه‌ای را می‌توان در تنه درختان و خاک مشاهده کرد. از آن جا که زمین تنها جای امن برای ماست، رنگ قهوه‌ای نماد آرامش و امنیت است. و به بیننده حس اطمینان خاطر القا می‌کند.به طور کلی پالت‌های رنگ قهوه‌ای بسیار اطمینان دهنده و امنیت دهنده هستند و کاربر را از دیدن آن رنگ خسته نمی‌کنند. قهوه ای و سبز، بهترین رنگهای مناسب برای محصولات ارگانیک هستند.


روانشناسی رنگ نارنجی

رنگ نارنجی منبع انرژی و تحرک است. رنگ نارنجی هرچه طیفش تیره‌تر باشد، رسمی تر است و هرچه روشن تر باشد حاوی انرژی، شادی و نشاط بیشتری است و حس دوستانه و صمیمیت بیشتری همراه خود دارد. همچنین رنگ نارنجی نمادی برای فصل پاییز نیز است.


روانشناسی رنگ روشن

رنگ روشن استفاده شده در این پالت رنگی، اندکی از سفید متمایز است و حرارت کمی نیز در خود دارد. این رنگ بسیار شبیه به رنگ خاکی است و به سان رنگ کرمی حس اطمینان خاطری در خود دارد. وجود این رنگ در کنار نارنجی و قهوه‌ای، موجب اثر بخشی بیشتر این پالت رنگ می‌شود و از طرفی موجب کاهش خستگی چشمان بیننده نیز می‌شود.


روانشناسی رنگ سبز کبود

اگر رنگ سبز مطلق با مقداری رنگ آبی ترکیب شود، رنگ حاصله رنگ سبزآبی است و اگر این رنگ با اندکی قرمز ترکیب شود رنگ بلوطی حاصل می‌شود. اگر سبز با مقدار زیادی آبی و مقدار نسبتا کمتری قرمز ترکیب شود رنگ حاصله، رنگ سبز Rgb(70, 137, 102) موجود در این پالت رنگی یعنی سبز کبود است. این رنگ حس آرامش و اطمینان و حس طبیعت دوستی را به این پالت تزریق می‌کند.


کاربرد پالت رنگ

با توجه به طیف قهوه‌ای این پالت رنگی، این پالت رنگی حس بسیار زیاد اطمینان خاطر و اعتماد در خود دارد. همچنین به علت وجود رنگ نارنجی روشن در این پالت، حس شادابی و نشاط نیز از ویژگی‌های این پالت رنگی است. از این پالت می‌توان برای انواع طرح های هنری مینیمال، سایت‌های هنری، دکوراسیون اتاق خواب(به علت آرامش بخش بودن این پالت رنگ) و... استفاده کرد. 

با خرید فنجانی قهوه، از کپل آرت پشتیبانی کنید.
واپسین‌ دگرگونی: یکشنبه 4 تیر 1402نمایش هفته : 51