پالت رنگ قهوه ای، نارنجی و سبز دودی

1402/03/08
بازدید : 780 لایک : 3 کامنت : 0 استفاده : 0
زمان مطالعه: 2 دقیقه - انتشار: دوشنبه 31 مرداد 1401

اصلی ترین رنگ های این پالت رنگی از طیف رنگ نارنجی و قهوه‌ای هستند. در این پالت رنگ، رنگ سبز، رنگ تاکیدی است و برای ایجاد تضاد و جذابیت به این پالت رنگی افزوده شده است. این پالت رنگی می‌تواند حس اطمینان خاطر را به خوبی به بیننده منتقل سازد.

پالت رنگ قهوه ای، نارنجی و سبز دودی
پالت رنگ قهوه ای، نارنجی و سبز دودی روانشناسی رنگ + کدهای رنگی

بررسی اجمالی پالت

این پالت رنگ دربر دارنده حس حرارت و انرژی توام با حس آرامش و اطمینان خاطر است. حس امنیت و آرامش از ویژگی های مهم رنگ قهوه‌ای و سبز است. رنگ سبز به منظور ایجاد تضاد و جلوگیری از یکنواختی به این پالت رنگ افزوده شده است که باید در استفاده از آن به مقدار زیاد، احتیاط کرد. قبل از برسی این پالت رنگ، شما را به دیدن پالت رنگ خردلی و خاکستری می‌کنم.


روانشناسی رنگ قهوه ای

رنگ قهوه‌ای را می‌توان در تنه درختان و خاک مشاهده کرد. از آن جا که زمین تنها جای امن برای ماست، رنگ قهوه‌ای نماد آرامش و امنیت است. و به بیننده حس اطمینان خاطر القا می‌کند.به طور کلی پالت‌های رنگ قهوه‌ای بسیار اطمینان دهنده و امنیت دهنده هستند و کاربر را از دیدن آن رنگ خسته نمی‌کنند.


روانشناسی رنگ نارنجی

رنگ نارنجی منبع انرژی و تحرک است. رنگ نارنجی هرچه طیفش تیره‌تر باشد، رسمی تر است و هرچه روشن تر باشد حاوی انرژی، شادی و نشاط بیشتری است و حس دوستانه و صمیمیت بیشتری همراه خود دارد.


روانشناسی رنگ روشن

رنگ روشن استفاده شده در این پالت رنگی، اندکی از سفید متمایز است و حرارت کمی نیز در خود دارد. این رنگ بسیار شبیه به رنگ خاکی است و به سان رنگ کرمی حس اطمینان خاطری در خود دارد. وجود این رنگ در کنار نارنجی و قهوه‌ای، موجب اثر بخشی بیشتر این پالت رنگ می‌شود.


روانشناسی رنگ سبز کبود

اگر رنگ سبز مطلق با مقداری رنگ آبی ترکیب شود، رنگ حاصله رنگ سبزآبی است و اگر این رنگ با اندکی قرمز ترکیب شود رنگ بلوطی حاصل می‌شود. اگر سبز با مقدار زیادی آبی و مقدار نسبتا کمتری قرمز ترکیب شود رنگ حاصله، رنگ سبز Rgb(70, 137, 102) موجود در این پالت رنگی است. این رنگ حس آرامش و اطمینان و حس طبیعت دوستی را به این پالت تزریق می‌کند.


موارد استفاده این پالت

با توجه به طیف قهوه‌ای این پالت رنگی، این پالت رنگی حس بسیار زیاد اطمینان خاطر و اعتماد در خود دارد. همچنین به علت وجود رنگ نارنجی روشن در این پالت، حس شادابی و نشاط نیز از ویژگی‌های این پالت رنگی است. از این پالت می‌توان برای انواع طرح های هنری مینیمال، سایت های هنری و... استفاده کرد.

در صورتی که از این مطلب لذت بردید، از کپل آرت حمایت کنید.
ویرایش: دوشنبه 8 خرداد 1402بازدید هفته اخیر : 38