پالت رنگ قرمز مرجانی، زرد لیمویی و قهوه ای

1402/03/04
نمایش: 1,733 پسند: 2 دیدگاه: 0 بکارگیری: 78
زمان خواندن: 4 دقیقه - پنجشنبه 4 خرداد 1402

از ویژگی های پالت های رنگ تابستانی، شاد بودن و گرم بودن رنگهای آن هاست. پالت های رنگ تابستانی عموما تهی از رنگ های تیره هستند. پالت رنگ قرمز مرجانی، زرد لیمویی و قهوه ای پالت رنگی بسیار شاد و گرم و با تم تابستانی است.

پالت رنگ قرمز مرجانی، زرد لیمویی و قهوه ای، روانشناسی رنگ + کدهای رنگی
پالت رنگ قرمز مرجانی، زرد لیمویی و قهوه ای، روانشناسی رنگ + کدهای رنگی

فصل تابستان انسان را به یاد گرمای هوا و سرسبزی می‌اندازد. پالت های رنگ تابستانی باید ویژگی حرارت و گرمی و در عین حال سرسبزی، نشاط و رشد را داشته باشند. پالت رنگ قرمز مرجانی، زرد لیمویی و قهوه ای، حس حرارت و انرژی‌اش را از رنگ قرمز مرجانی دارد و حس رشد و نشاط را از ترکیب رنگی زرد لیمویی و قهوه ای دارد. با بررسی کامل این پالت رنگی همراه من باشید. قبل از شروع بررسی شما را به دیدن پالت رنگ قهوه ای، نارنجی و سبز دودی دعوت می‌کنم.


روانشناسی رنگ قرمز مرجانی

طیف‌های مختلف رنگ قرمز از قرمز جگری، زرشکی و آجری گرفته تا قرمز روشن و قرمز مرجانی و... همه و همه یک ویژگی مشترک دارند و آن حس انرژی، پویایی و حرارت آن است. و اما تفاوت‌های طیف‌های مختلف رنگ قرمز؛ قرمزهای تیره و اصطلاحا جیغ، علاوه بر حس حرارت و گرمی، اندکی حس خطر و استرس و اظطراب نیز در خود دارند. در طرف مقابل قرمزهای روشن مانند قرمز مرجانی فاقد حس خطر و اظطراب هستند و سرشار از شادابی و نشاط هستند. طیف‌های روشن رنگ قرمز مانند مرجانی بسیار مناسب برای پالت‌های رنگ تابستانی هستند و طیف‌های تیره بیشتر مناسب برای پالت‌های رنگ پاییزی.


روانشناسی رنگ زرد لیمویی

خانواده رنگ زرد نماد شادی، خنده و رشد است. طیف‌های مختلف رنگ زرد هر چه تیره‌تر باشند مانند زرد خاکی و زرد خردلی، حس شور و اشتیاق کمتری به نسبت زردهای روشن مانند زرد لیمویی دارند. بسیاری برای تهیه لباس برای کودک و نوزاد خود از رنگهای زرد روشن مانند لیمویی استفاده می‌کنند تا شور و اشتیاق و نشاط را به کودک خود تزریق کنند. لازم به ذکر است که رنگ زرد یکی از جذاب‌ترین مکمل‌ها برای رنگ قهوه ای است(درست مانند ترکیب همین پالت رنگی).


روانشناسی رنگ قهوه ای

بعد از رنگ آبی، رنگ قهوه‌ای مهمترین و بیشترین رنگ تشکیل دهنده سیاره زمین است. تمامی سطح زمین و تنه درختان از طیف‌های مختلف رنگ قهوه‌ای تشکیل شده‌اند. رنگ قهوه‌ای نماد ارگانیک بودن و طبیعی بودن، نماد تواضع و فروتنی و در نهایت منبع آرامش و متانت است. دکوراسیون چوبی منزل می‌تواند به انسان مقادیر بسیار زیادی حس آرامش بدهد و انرژی‌های منفی را از او دور کند. اگر دوست دارید برای بیننده حس آرامی را مهیا کنید حتما رنگ قهوه‌ای را در پالت رنگی مورد استفاده خود، بیاورید. رنگ قهوه‌ای استفاده شده در این پالت رنگی با کد رنگی rgb(125, 94, 63) مقادیر قابل توجهی از رنگ سبز را نیز خود دارد که به افزایش حس آرامش این پالت رنگی افزوده است.


روانشناسی رنگ سفید

رنگ سفید از آن دست رنگهایی است که هیچگاه از مد نمی‌افتد. رنگ سفید تقریبا مورد علاقه همه افراد است. سفید نماد صلح و آرامش و دوستی است. سفید در صورتی که با مقادیر بسیار اندکی از رنگهای دیگر ترکیب شود، می‌تواند در نگاه بلند مدت حس زیبایی را برای شخص ایجاد کند. رنگ سفید استفاده شده در پالت رنگ قرمز مرجانی، زرد لیمویی و قهوه ای، با کد رنگی rgb(254, 242, 242)، همانطور که مشخص است اندکی تونالیته قرمز و گرما در خود دارد. این رنگ سفید موجب می‌شود تا این پالت رنگ تابستانی حس گرما و انرژی‌اش را بهتر به بیننده منتقل کند.


کاربرد پالت رنگ

اگر به دنبال پالت رنگ تابستاتی می‌گردید تا با آن در عین حالی که به بیننده حس گرما و انرژی می‌دهید، او را مشتاق و شاداب نیز کنید، پالت رنگ قرمز مرجانی ، زرد لیمویی و قهوه ای انتخابی مناسب برای شماست. از این پالت رنگ می‌توانید در طرح‌های گرافیکی فروش تابستانه، بچگانه و... استفاده کنید. تنها توجه نمایید که در استفاده  از رنگ قهوه‌ای این پالت زیاده‌روی نکنید تا تم تابستانی این پالت رنگ حفظ شود.

با خرید فنجانی قهوه، از کپل آرت پشتیبانی کنید.
واپسین‌ دگرگونی: دوشنبه 8 خرداد 1402نمایش هفته : 9