پالت رنگ نارنجی و آبی روشن(آسمانی)

1401/01/16
نمایش: 4,999 پسند: 3 دیدگاه: 0 بکارگیری: 288
زمان خواندن: 1 دقیقه - سه‌شنبه 16 فروردین 1401

رنگ های نارنجی و آبی روشن را می توان در زمره انرژی بخش ترین رنگها قرار داد. در پالت های انرژی بخش اثری از رنگهای تیره و کدر نیست و تمامی رنگ ها روشن و میانه به بالا هستند. ترکیب رنگ آبی و نارنجی می تواند حس بسیار لذت بخشی را برای بیننده فراهم کند.

پالت رنگ نارنجی و آبی روشن(آبی آسمانی)، روانشناسی رنگ + کدهای رنگی
پالت رنگ نارنجی و آبی روشن(آبی آسمانی)، روانشناسی رنگ + کدهای رنگی

برای ایجاد حس بهتر در بیننده بهتر است از رنگ های مکمل در کنار رنگهای هم خانواده استفاده شود. در این پالت رنگی رنگ آبی روشن در کنار رنگ نارنجی قرار گرفته است تا آن را کامل کند و حس آرامش را به پالت رنگی منتقل نماید. نمونه دیگری از پالتهای انرژی بخش را می‌توانید در پالت رنگ تابستانی با رنگهای شاد مشاهده بفرمایید.


روانشناسی رنگ نارنجی

رنگ نارنجی در خانواده رنگ های قرمز قرار دارد و انرژی، شادابی و رشد خاصی در خود دارد. رنگ نارنجی به تنهایی نیز بسیار زیباست اما در صورتی که در کنار رنگی مکمل قرار بگیرد، بینهایت زیباتر می‌شود. یکی از جذاب‌ترین مکمل‌ها برای رنگ نارنجی، رنگ آبی آسمانی است. هر چه رنگ نارنجی روشن تر باشد، حس شادابی بیشتری نیز در خود دارد.


روانشناسی رنگ آبی روشن

در کنار دریای بیکران آبی و در زیر آسمان صاف، انسان حس آرامش و اعتماد مطلق دریافت می‌کند. رنگ آبی روشن نیز به مانند دریا و آسمان، حس آرامش و اعتماد بی‌نظیری در خود دارد. رنگ آبی آسمانی (آبی روشن) رنگ مکمل بسیار عالی برای خانواده رنگهای نارنجی و زرد است.


کاربرد پالت رنگ

این پالت رنگی در خود احساس آرامش و اعتماد (رنگ آبی ) و همچنین احساس پویایی و نشاط(رنگ نارنجی ) را دارد. از این پالت رنگی می‌توان برای انتقال حس روحیه و انرژی و در عین حال حس آرامش و اعتماد به کاربر استفاده کرد. در استفاده از رنگ نارنجی در این پالت دقت لازم باید به عمل آید تا دیدگان شخص بیننده آزرده نشود.

با خرید فنجانی قهوه، از کپل آرت پشتیبانی کنید.
واپسین‌ دگرگونی: یکشنبه 4 تیر 1402نمایش هفته : 61