ماندالای سه بعدی خلاقانه

1400/05/27
نمایش: 2,511 پسند: 5 دیدگاه: 4 دریافت: 104
زمان خواندن: 2 دقیقه - چهارشنبه 27 مرداد 1400

طرح های ماندالا به خودی خود در دنیای دو بعدی بسیار جذاب و دلپذیر هستند. اما می توان با چاشنی کمی خلاقیت و صبر و تحمل این طرح های جذاب را به دنیای سه بعدی منتقل کرده و بر زیبایی آن ها افزود .

نقش و نگاری زیبا و رندر شده در ادوبی فتوشاپ
نقش و نگاری زیبا و رندر شده در ادوبی فتوشاپ

دنیای سه بعدی دنیای بسیار جذابی است که هیچ محدودیتی در آن وجود ندارد، تنها محدودیت توانایی‌های  طراح می‌تواند باشد. در دنیای سه بعدی می‌توانیم تمام تخیلات خود را از ذهن روی مانیتور بیاوریم و از هر زاویه که دوست داریم آن را تماشا کنیم. نرم‌افزار‌های شرکت ادوبی از نظر مدل سازی اصلا قدرتمند نیستند و هیچگاه توان رقابت با کمپانی های دیگر مثل اتودسک را نداشته و ندارند، اما همین محدودیت باعث شده تا طرحان سه بعدی، طرح‌های خلاقانه بیشتری تولید کنند، در این رابطه جمله "در محدودیت هست که پیشرفت صورت میگیره" کاملا صادق است. البته با وجود نرم‌افزارهای مختلف در کمپانی ادوبی و استفاده ترکیبی از آنها میتوان این محدودیتها را در دنیای سه بعدی نادیده گرفت. قبل از هرچیزی شما دوستان عزیز رو به مشاهده نسخه دو بعدی این آرتورک در پست ماندالای ساده اما خلاقانه دعوت می‌کنم


اصلاح نور و رنگ

اصولا رندرهای خام و به خصوص رندرهای خام نرم افزارهای ادوبی مثل ادوبی فتوشاپ و ادوبی دایمنشن، رنگ و نور و عمق میدان دلچسبی ندارند و باید پس از فرایند رندر تحت شدیدترین اصلاحات نور و رنگ قرار بگیرند! این اصلاح نور و رنگ به همان اندازه رندر انجام شده اهمیت دارد، که می‌تواند یک رندر بی‌رمق و بی‌جان را جانی دوباره دهد و بالاعکس ممکن است در صورت خطای طراح، یک رندر عالی و بی‌نظیر بد اصلاح شده و اثر خود را از دست بدهد. در اصلاح یک رندر سه بعدی به هیچ‌عنوان اغراق نکنید و بگذارید آن رندر ماهیت خود را حفظ کند و خیلی به اصلاح دو بعدی نشود! اگر در مورد اصلاح نور و رنگ تمایل دارید بیشتر بدانید، توصیه می‌کنم مطلب اصلاح نور و رنگ حرفه‌ای که در دنیای افترافکتس انجام شده است را هم مشاهده بفرمایین.


درباره این طرح گرافیکی

این طرح ابتدا در نرم افزار دوست داشتنی ادوبی ایلوستریتور ساخته شده و سپس به فتوشاپ آمده و در دنیای سه بعدی فتوشاپ شکوفا شده! نورپردازی جذاب این طرح توسط فیلتر قدرتمند (Lighting Effect)  در دنیای دو بعدی اصلاح شده که زیبایی این طرح رو دو چندان کرده است.

با خرید فنجانی قهوه، از کپل آرت پشتیبانی کنید.
واپسین‌ دگرگونی: چهارشنبه 10 اسفند 1401نمایش هفته : 8