پالت رنگ تابستانی نارنجی، سبز و زرد

1401/01/04
نمایش: 8,558 پسند: 3 دیدگاه: 0 بکارگیری: 431
زمان خواندن: 2 دقیقه - پنجشنبه 4 فروردین 1401

اگر لیستی از رنگهای آرامش بخش تهیه شود، بی‌شک رنگ سبز در بالای آن لیست قرار می‌گیرد. پالت رنگ نارنجی و سبز پالتی است با خاصیت آرامش بخش و مقداری رشد و پویایی در خود. با بررسی این پالت رنگی بهاری همراه من باشید.

پالت رنگ تابستانی نارنجی، سبز و زرد به همراه روانشناسی رنگ و کدهای رنگی(Rgb, Cmyk, Hex)
پالت رنگ تابستانی نارنجی، سبز و زرد به همراه روانشناسی رنگ و کدهای رنگی(Rgb, Cmyk, Hex)

رنگ سبز در هر جایی که قرار گیرد، مفهوم آرامش و اطمینان خاصی از خود ساطع می کند. هر فرد با دیدن رنگ سبز همان حسی را می‌گیرد که در جنگل‌های شمال کشور تجربه می‌کند. همچنین رنگ سبز نمادی برای سلامتی است. رنگ سبز برای جذاب تر به چشم آمدن به رنگی مکمل چون رنگ نارنجی و زرد احتیاج دارد. رنگ نارنجی از بهترین مکمل ها برای سبز است. قبل از بررسی این پالت رنگی شما را به دیدن پالت رنگ سبز لجنی، نارنجی و خاکی دعوت می‌کنم.


روانشناسی رنگ سبز

رنگ سبز نماد طبیعت و درختان است و مقادیر زیادی حس آرامش، رشد و طراوت همراه خود دارد. همچنین رنگ سبز نماد درستی، راستی و سلامتی نیز است. برترین رنگهای مکمل رنگ سبز، رنگهای نارنجی و زرد هستند که حس پویایی و حرارت را به سبز می‌افزایند و از یکنواختی آن جلوگیری می‌کنند. لازم به ذکر است که رنگ‌های سبز و زرد، هارمونی و تناسب بسیار بالایی با یکدگیر دارند.


روانشناسی رنگ زرد

رنگ زرد در مانیتورهای دیجیتال از پیکسل‌های قرمز و سبز و اندکی آبی حاصل می‌شود. زرد هم حرارت رنگ قرمز را دارد و هم حس آرامش را از رنگ سبز درون خودش. استفاده از رنگ زرد نیازمند دقت بالا و احتیاط است زیرا این رنگ بشدت چشم‌ها را در بلند مدت اذیت می‌کند. رنگ زرد نماد امید بخشی است. علاوه بر موارد ذکر شده؛ رنگ زرد نماد خنده و شادی نیز است.


روانشناسی رنگ نارنجی

رنگ نارنجی شور و حرارت خاصی در خود دارد و بسیار مناسب است تا در کنار رنگهایی که تهی از انرژی هستند مانند آبی و سبز قرار گیرد و ترکیب جذابی را پدید آورد. نارنجی شور و حرارت زیادی در خود دارد و در گروه رنگهای گرم و تابستانی قرار می‌گیرد. رنگ نارنجی بسیار مهیج و اشتها آور است و استفاده از آن در تبلیغات بسیار مناسب است.


کاربرد پالت رنگ تابستانی نارنجی، سبز و زرد

این پالت رنگ با رنگهایی که دارد مناسب فصل تابستان و بهار است و حس سرسبزی و نشاط را توام با حرارت و انرژی به کاربر منتقل می‌کند. رنگ زرد در این پالت رنگ، رنگ تاکیدی است و باید از آن به صورت محدود استفاده کرد.

با خرید فنجانی قهوه، از کپل آرت پشتیبانی کنید.
واپسین‌ دگرگونی: چهارشنبه 20 تیرنمایش هفته : 13