پالت رنگ بنفش، نارنجی و قرمز

1401/01/05
نمایش: 1,830 پسند: 6 دیدگاه: 0 بکارگیری: 93
زمان خواندن: 2 دقیقه - جمعه 5 فروردین 1401

پالت رنگ مینیمال و بسیار زیبا متشکل از رنگ های نارنجی، بنفش و قرمز. این پالت رنگ در رده پالت های گرم قرار می گیرد و بسیار انرژی دهنده و شاداب است. از آن جا که این پالت انرژی و شور نشاط زیادی منتقل می کند می تواند به عنوان رنگ دکوراسیون، رنگ لباس، رنگ تابلوهای هنری و در انواع وبسایت‌ها با مضنون خلاقیت و پویایی استفاده شود.

پالت رنگ بنفش، نارنجی و قرمز، روانشناسی رنگ + کدهای رنگی
پالت رنگ بنفش، نارنجی و قرمز، روانشناسی رنگ + کدهای رنگی

رنگ نارنجی قسمت اعظم این پالت را تشکیل داده است و از آنجا که این رنگ انرژی زیادی در خود دارد و پر انرژی ترین رنگ قابل دیدن برای انسان است، این پالت حامل شور و نشاط و انرژی بالایی است. رنگ آبی مکمل ترین رنگ برای نارنجی است که در این پالت با تُنی بنفش رنگ قرار گرفته است.


روانشناسی رنگ نارنجی

معروف‌ترین رنگهای نارنجی دنیا، رنگ نارنجی غروب خورشید، رنگ پاییز  و شعله‌های آتش هستند. شعله آتش نماد شور و حرارت و غروب خورشید و پاییز نماد حزن و اندوه است. از آنجا که رنگ نارنجی حرارت و پویایی خاصی دارد، این رنگ در دنیای گرافیک، بازاریابی و تبلیغات نقش بسیار پر رنگی ایفا می‌کند.


روانشناسی رنگ قرمز

رنگ قرمز نیز مانند رنگ نارنجی حامل انرژی بسیار زیادی است، اما از آنجا که این رنگ تیره تر از رنگ نارنجی است، پویایی و حرارت رنگ نارنجی را ندارد. همچنین این رنگ موجب افزایش حس صمیمیت می‌شود. هر چه قرمز تیره تر باشد میزان پویایی کمتری را منتقل کرده و حاوی انرژی کمتری است و هر چه رنگ قرمز روشن تر باشد (میزان اندکی رنگ سبز و آبی نیز در آن وجود داشته باشد، درست مانند قرمز موجود در این پالت) حامل انرژی بیشتری است. اگر از علاقمندان رنگ قرمز هستید، پیشنهاد می‌کنم پالت رنگ قرمز و نارنجی را ببینید.


روانشناسی رنگ بنفش آبی

رنگ آبی موجود در این پالت با کد رنگی (89,99,255)Rgb در خودش علاوه بر مقادیر زیادی از رنگ آبی، پیکسل‌های قرمز و سبز نیز به مقدار تقریبا یکسان همراه خود دارد. این مورد موجب می‌شود تا با یک رنگ آبی روشن و نزدیک به بنفش(رنگ بنفش آبی) روبرو باشیم که در این پالت تنها نقش مکمل برای رنگ‌های نارنجی و قرمز را بازی می‌کند، برای جلوگیری از خستگی بیننده است و اثر چندانی در پالت ندارد.


روانشناسی رنگ روشن این پالت

رنگ سفید این پالت اندکی از سفید مطلق با کد رنگی Rgb(255,255,255) تیره تر است و به اندازه سفید مطلق روی چشم‌ها تاثیر نمی‌گذارد. این رنگ برای استفاده در پس زمینه کاملا مناسب است و از چشم ها در برابر رنگ سفید مطلق محافظت می‌کند.


کاربرد پالت رنگ

پالت رنگ بنفش، نارنجی و قرمز به صورت کلی از رنگ‌های شاد، انرژی بخش و نشاط آور تشکیل شده است و مناسب برای انواع طراحی گرافیک است. همچنین این پالت می‌تواند در دیجیتال مارکتینگ و دنیای تبلیغات به صورت گسترده مورد استفاده قرار بگیرد، زیرا که انرژی زیادی به بیننده منتقل می‌کند و بسیار موثر است.

با خرید فنجانی قهوه، از کپل آرت پشتیبانی کنید.
واپسین‌ دگرگونی: جمعه 18 فروردین 1402نمایش هفته : 14